رییس دادگستری شهرستان داورزن از برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری این شهرستان خبر داد.
رضا سیدآبادی، رییس دادگستری شهرستان داورزن از برگزاری اولین جلسه دادرسی الکترونیک در دادگستری این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: در اجرای مواد ۱۷۵ و ۱۷۶ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده ۲۵ آیین نامه استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی و پیرو بخش نامه‌ها و تاکیدات مسئولان عالی قوه قضاییه مبنی بر ارائه خدمات الکترونیک به مردم شریف، انجام دادرسی الکترونیک در دستور کار قرار گرفت.

رییس دادگستری داورزن خاطرنشان کرد: این اقدام در جهت کاهش رفت و آمد‌ها و هزینه ها، کاهش تجمعات و مراجعات حضوری به خصوص در شرایط کرونایی و بهبود شرایط خدمت رسانی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر امکانات و زیر ساخت‌های دادرسی الکترونیک در دادگستری شهرستان داورزن با همت عالی معاونت آمار و اطلاعات فراهم و دادگاه داورزن پس از دادگستری مشهد مقدس اولین شهرستان در سطح استان خراسان رضوی بود که جلسه دادگاه را به صورت مجازی و آنلاین برگزار کرد.

سیدآبادی در ادامه اذعان کرد: علاوه بر خدمت رسانی از این طریق به شهروندان، با توجه به تعداد بالای مراجعان غیر بومی به دادگستری و تصادفات محور و جاده داورزن این نوع از رسیدگی کمک شایانی به جلوگیری از اطاله دادرسی و رضایت مندی مراجعان دادگستری را در پی خواهد داشت.

چهارم شهریورماه اولین جلسه دادرسی الکترونیک دادگستری داورزن در حالی که طرفین پرونده ساکن تهران بودند برگزار و اظهارات، دفاعیات و امضاء صورتجلسه به صورت الکترونیک اخذ شد. از شرایط مهم برگزاری جلسه، داشتن امضا الکترونیک ثبت شده در دفاتر خدمات قضایی است.