رییس کل دادگستری استان هرمزگان دربازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان بر لزوم استمرار گشت‌های مشترک این اداره کل و بازرسان صمت به منظور کنترل بازار تأکید کرد.
علی صالحی در بازدید از اداره کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان، انجام گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی و بازرسان صمت را از جمله  اقدامات قابل تقدیر در این حوزه عنوان و بر لزوم استمرار این نظارت‌ها با هدف کنترل بازار تأکید کرد.
رییس کل دادگستری استان هرمزگان به همراه اعضای شورای قضایی استان با حضور در اداره کل تعزیرات حکومتی استان، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به مدیران و کارکنان این مجموعه از نزدیک در جریان عملکرد و اقدامات آن‌ها قرار گرفت.

وی  با اشاره به ویژگی مرزی و اتصال هرمزگان به دریا اظهار کرد: این خصوصیت وجه تمایز هرمزگان از سایر نقاط کشور است و همین موضوع موجب قرارگرفتن این منطقه در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا شده است.

صالحی یادآور شد: اگر در گلوگاه با قاچاق مقابله شود به جرأت می‌توان گفت بخش اعظمی از اهداف مبارزه با این پدیده شوم محقق خواهد شد.

این مقام قضایی در استان هرمزگان خاطر نشان کرد: لزوم مبارزه بی امان با قاچاق کالا و ارز، رسالت و مسئولیت ما را به ویژه در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) با عنوان «جهش تولید» نام گذاری شده است سنگین تر می‌نماید.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: بی تردید حجم زیادی از کالا‌های قاچاقی که به وفور در بازار موجود است، نمی‌تواند از مبادی رسمی وارد شده باشد و همین موضوع لزوم نقش آفرینی بیشتر تعزیرات حکومتی را در این عرصه ضروری می‌سازد.

وی همچنین از مدیر کل تعزیرات حکومتی استان خواست پیگیری‌های لازم را به منظور راه اندازی اداره تعزیرات در تمامی شهرستان‌های استان انجام دهد تا از طریق اقدامات هماهنگ، منسجم و قاطع به بنیان اقتصادی قاچاقچیان ضربه وارد شود.