دادستان عمومی و انقلاب مرند بر لزوم برخورد جدی با اراذل و اوباش تاکید کرد و گفت: پیشگیری از سرقت خصوصا در فصل پاییز و زمستان باید در دستور کار پلیس قرار گیرد.

سیف‌الله زارع‌زاده، دادستان عمومی و انقلاب مرند در نشست تعامل بین دادگستری و فرماندهی انتظامی شهرستان مرند با اشاره به فرارسیدن هفته ناجا و قدردانی از خدمات نیروی انتظامی، اظهار داشت: نیروی انتظامی نزدیکترین مجموعه به دستگاه قضایی بوده به لحاظ نقش ضابطیت نقش بسیار مهمی در کنار دستگاه قضایی ایفا می‌کند.

وی با تاکید بر سرعت در عمل توام با دقت در راستای رفع نقایص موجود در پرونده‌ها و بهتر شدن تحقیقات، افزود: پلیس باید در صحنه جرم و تنظیم صورتجلسات تمامی دلایل را جمع آوری کرده و دقیقا به رشته تحریر در بیاورند.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرند بر لزوم برخورد جدی با اراذل و اوباش تاکید کرد و گفت: پیشگیری از سرقت خصوصا در فصل پاییز و زمستان باید در دستور کار پلیس قرار گیرد و همچنین با اراذل و اوباش به جد باید برخورد کرد.

وی با تاکید بر اینکه دستورات صادره از طرف همکاران قضایی باید به موقع و بصورت کامل اجرا شوند ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی برگ جلب صادر شده و محکوم علیه‌ها جلب نشده اند ظرف یک ماه نسبت به جلب آن‌ها اقدام و نتایج گزارش شود.

فرماندهی نیروی انتظامی نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین قضایی و قضات گفت: دستورات دستگاه قضایی حتما به نحو احسن اجرا خواهد شد و در جلسات آتی نیز گزارشی از عملکردشان ارائه خواهند کرد.

در ادامه این نشست مواردی که نیاز به هماهنگی با مقامات قضایی داشته را بیان و مقرر شد موارد مطروحه بررسی و به نحوی که جریان امورات قضایی مردم سریع‌تر و بدون مشکل مرتفع شود هماهنگی لازم به عمل آید.