رییس دادگستری شهرستان تکاب گفت: از کلیه دستگا‌های زیربط درخواست دارم که بصورت جدی برخورد قانونی با متخلفین و متصرفین به اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان صورت گیرد.

جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و بیت المال شهرستان تکاب در دادگستری شهرستان تکاب برگزار شد. در این جلسه رحمان برخورداری رییس دادگستری شهستان تکاب در خصوص اهمیت حفاظت و صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی گفت: جهت صیانت از منابع طبیعی و بیت المال مسائل و معضلاتی از قبیل کمبود نیروی انسانی در منابع طبیعی و محیط زیست شهرستان، تخریب مراتع توسط معادن، چرای بی رویه و ورود غیر مجاز دام در آن و برداشت غیر قانونی گیاهان دارویی، صنعتی و خوراکی و ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم شهر و روستا و حریم و بستر رودخانه و آتش سوزی‌های عمدی و یا غیر عمدی مراتع و مزارع مطرح است. لذا از کلیه دستگا‌های زیربط درخواست دارم که بصورت جدی برخورد قانونی با متخلفین و متصرفین به اراضی ملی و منابع طبیعی شهرستان صورت گیرد.

سپس ابراهیم بابامرادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تکاب، ضمن ایراد سخنانی در خصوص اهمیت منابع طبیعی و منابع ملی، تاکید جدی بر برخورد با هر گونه تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی باغی و زراعی و حریم شهر و روستا و منابع طبیعی و حریم و بستر رودخانه توسط مدیریت جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، منابع آب و شهرداری را خواستار شد.

در ادامه سایر اعضاء ضمن مطرح نمودن مشکلات موجود در عرصه منابع طبیعی از قبیل ساخت و ساز‌های غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه، اراضی باغی و زراعی، محدوده و حریم شهر را مطرح و پیشنهاد‌های خود را ارائه نمودند.

در پایان قاسمی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان آذربایجان غربی از وضعیت نامناسب منابع طبیعی و اراضی ملی در سطح کشور اظهاراتی را بیان و ضمن درخواست همکاری کلیه دستگاه‌های متولی در امر حفاظت و صیانت از اراضی ملی علی الخصوص نیرو‌های جان بر کف بسیج و سپاه و دهیاران درخواست تشکیل شعبه ویژه منابع طبیعی در دادگستری به جهت تسریع در امر رسیدگی به پرونده‌های منابع طبیعی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس برای اعاده منابع طبیعی و محیط زیست به حالت اولیه را پیشنهاد نمود که موارد پس از جمع بندی به تصویب تمامی اعضاء حاضر در جلسه رسید.