رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: زندانیان تحت قرار می‌بایست سریعاً تعیین تکلیف و آمار محکومین مالی به تفکیک میزان بدهی روشن شود.
حجت الاسلام موسوی با تقدیر از خیرین استان  مرکزی که در ماه مبارک رمضان با کمک بالغ بر یک میلیارد تومان موجبات آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را فراهم ساختند، گفت: برکت داشتن زندگی به خیر رساندن به دیگران و خود است. اعمال عبادی خیر به خود ماست و اقدام نیکوکارانه خیر رساندن به دیگران چه بسا با آزادی یک زندانی غیر عمد یک کانون خانواده، از سردی و تلاطم نجات پیدا کند.
رییس کل دادگستری استان مرکزی افزود: کاهش جمعیت کیفری زندان سیاست راهبردی ریاست قوه قضاییه است و این میزان عفو و آزادی زندانیان هم بی سابقه و هم اثر بخش بوده است.
وی با دعوت از اصحاب رسانه، فعالان فضای مجازی و قلم بدستان جهت کمک به رشد و گسترش فرهنگ صلح و سازش و بخشش اسانی گفت: ابزار هنر کار آمد و اثر گذار است و از حمایت‌های صدا و سیما خصوصا در ماه مبارک رمضان به جهت تشویق و ترغیب عموم مردم می‌بایست سپاسگزاری کرد.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: آزادی یک زندانی، نجات یک خانواده و به تبع آن سلامت جامعه است.
رییس کل دادگستری استان مرکزی ضمن تاکید بر دسترسی زندانیان به قاضی، بر ضرورت حضور مسئولین قضایی و زندان در کنار زندانیان تاکید کرد و گفت: زندانیان تحت قرار می‌بایست سریعاً تعیین تکلیف شده و آمار محکومین مالی به تفکیک میزان بدهی روشن شده و گزارشی از تعداد پرونده‌های ارائه شده اعسار تهیه و تدوین شود.
گفتنی است، در این جلسه ۵ پرونده مورد بررسی و دستور قرار گرفت.
  • منبع خبر : میزان