در بازدید مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان مازندران و هیات همراه از شرکت فولاد البرز ایرانیان در زمینه تأمین نیروی کار و ایجاد اشتغال مددجویان بحث و تبادل نظر شد.
 بنیاد تعاون زندانیان به منظور کمک به معاش مددجویان و خانواده آن‌ها و همچنین تحصیل درآمد برای پرداخت دیه محکومین مالی از طریق ایجاد کارگاه‌های تولید، موسسات صنعتی، مجتمع‌های کشاورزی، دامپروری و شرکت‌های بازرگانی و خدماتی و در راستای حرفه آموزی و اشتغال مددجویان تأسیس شد.

این بنیاد یک نهاد عام المنفعه است که مسئولیت آن حرفه آموزی و اشتغال زندانیان و کمک به خانواده زندانی‌ها است. سابقه بنیاد تعاون زندانیان به حدود ۶۵ سال پیش باز می‌گردد و بر اساس پیشنهاد وزارت کشور این بنیاد با عنوان بنگاه تعاون، حرفه آموزی و صنایع زندانیان کشور تاسیس می‌شود.

 

در راستای توسعه اشتغال زندانیان، مدیر نمایندگی بنیاد تعاون زندانیان استان مازندران، مدیرکل زندان‌های استان مازندران و هیأت همراه از شرکت فولاد البرز ایرانیان که در حد فاصل شهرستان‌های ساری و نکا واقع شده، بازدید کردند.

در این بازدید، در خصوص همکاری در زمینه تأمین نیروی کار و ایجاد اشتغال مددجویان بحث و تبادل نظر شد.

این شرکت درزمینه تولید انواع مقاطع فولادی با اَشکال، ابعاد و مشخصات متنوع، مشغول به فعالیت است.

رحیم مطهرنژاد مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان چندی پیش در گفت‌وگو  با میزان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار زندانی شاغل و حقوق بگیر در کشور داریم، در گزارشی که خدمت آیت الله رئیسی در مجمع عمومی بنیاد ارائه دادیم، رسیس قوه قضاییه ضمن تشکر از هیات مدیره و تمامی همکاران بنیاد تعاون زندانیان در سراسر کشور، تاکید کردند که بنیاد تعاون و سازمان زندان ها کمک کنند تا اشتغال زندانیان از ۳۵ هزار نفر به ۱۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.
وی افزود: این هدف بسیار خوب و دست یافتنی است؛ پیشنهاداتی را تحت عنوان برنامه پنج ساله توسعه اشتغال زندانیان آماده می‌کنیم  تا ملزومات تحقق ایده ایجاد ۱۰۰ هزار شغل را مشخص کند.