رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه فرهنگ مطالبه گری باید بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه بهینه سازی شود، گفت: ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب تاثیر بسزایی در تحقق مطالبه گری صحیح دارد.
 حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی، رییس کل دادگستری استان خوزستان در نشست صمیمی با شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان، بر ضرورت ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاکید کرد و گفت: فرهنگ مطالبه گری باید بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه بهینه سازی شود و ارائه راهکار و پیشنهاد مناسب برای تحقق مطالبه گری صحیح تاثیر بسزایی دارد.

رییس کل دادگستری استان خوزستان افزود: برای مطالبه گری صحیح، تشخیص درست و صحیح مطالبه بسیار اهمیت دارد؛ یعنی اینکه بدانیم مطالبه خود را از چه فرد یا مرجعی درخواست کنیم و دانشجویان بسیجی برای تحقق مطالبه گری خود باید با تشکیل کارگروه حقوقی نحوه ابراز مطالبه و چگونگی پیگیری آن را مورد بحث و بررسی قرار دهند تا در پیگیری مطالبات، خودشان دچار مشکلات حقوقی نشوند.

وی در ادامه اظهار کرد: باید وفق مقررات و در مسیر آرمان‌های نظام مطالبه گری کرد و باید مراقب باشیم که مطالبات سمت و سوی تحقق امیال دشمنان نظام قرار نگیرد که این نوع مطالبه گری باعث آسیب و ضرر به منافع عمومی خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی مطالبه گری گروهی را یکی از راه‌های حصول نتیجه مطلوب دانست و افزود: اگر مطالبه گری بصورت گروهی و مستمر پیگیری شود حتما تاثیرگذاری و تحقق آن حاصل می‌شود و سفارش می‌کنم که دانشجویان بسیجی از طریق سازمان بسیج دانشجویی پیگیر مطالبات صحیح و قانونی خود باشند.

رییس کل دادگستری استان خوزستان بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری صحیح در جامعه با استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی تاکید کرد و گفت: دانشجویان بسیجی در نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری بر اساس شیوه درست و صحیح در جامعه، نقش تاثیرگذاری دارند و باید در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی در ادامه دستور تعامل و همکاری سازنده روسای دادگستری و دادستان‌های سراسر استان خوزستان با بسیج دانشجویی شهرستان‌ها را صادر و عنوان کرد: روسای دادگستری و دادستان‌های سراسر خوزستان باید در جهت رفع موانع و مشکلات اقتصادی، فرهنگی و مبارزه با فساد از ظرفیت خوب بسیج دانشجویی شهرستان‌ها استفاده و تعامل و همکاری مطلوب و سازنده‌ای با آنان در زمینه مطالبه گری صحیح داشته باشند.

در این نشست صمیمی تعدادی از اعضای شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان ضمن تشکر از رییس کل دادگستری خوزستان در برگزاری چنین جلساتی، به تبیین اهداف این شورا در جهت مطالبه گری صحیح پرداختند.