دادستان تاکستان گفت: از ابتدای طرح رفع توقیف موتورسیکلت در شهرستان تاکستان ۵۵۲ دستگاه از این وسیله نقلیه موتوری تحویل مالکان آن شد.

حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان در گفت‌وگو با میزان گفت: در راستای رعایت حقوق شهروندی، طرح رفع توقیف موتورسیکلت از پارکینگ‌های شهرستان تاکستان از ا بتدای ماه مبارک رمضان به اجرا گذاشته شد.

وی افزود: تعداد ۲۹۳۰ دستگاه موتورسیکلت در پارکینگ‌های سطح شهرستان شناسایی و ثبت گردید که از این تعداد، ۵۵۲ دستگاه به مالکین آن مسترد شد.

حسین رجبی تصریح کرد: متاسفانه برخی از موتورسکلت‌ها بالغ بر ده سال در این پارکینگ نگهداری و جهت استرداد آن‌ها تصمیم گیری نشده بود.

رجبی در ادامه به مشکلات این پارکینگ‌ها اشاره کرد و افزود: استهلاک تعداد زیادی موتورسیکلت بدلیل مسقف نبودن پارکینگ، ناکافی بودن تعداد نگهبانان پارکینگ (عدم تامین امنیت)، خاموش بودن دوربین‌های مستقر در پارکینگ، بی ضابطه بودن اخذ هزینه پارکینگ از مردم که هیچ مبنای قانونی ندارد، عدم نظارت متصدی پارکینگ بر مجموعه تحت تصدی از جمله مشکلات موجود در این مکان‌ها بوده است.

این مقام قضایی در خصوص قصور در نگهداری از وسایل نقلیه توقیف شده گفت: خسارت وارده توسط متصدی پارکینگ پرداخت خواهد شد، چنانچه متصدی پارکینگ خسارت را پرداخت ننماید، مالک می‌تواند از طریق محاکم جهت طرح دعوی اقدام کند.

دادستان تاکستان در پایان خاطر نشان کرد: باتوجه به اینکه اموال مذکوربه لحاظ عدم شناسایی مالک یا مالکین، بلاصاحب تلقی میشود، به استناد اصل ۴۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وماده ۳ قانون اموال بلاصاحب ودراجرای فرمان سال ۱۳۶۸ حضرت امام (ره) جزء اموال ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) شناخته شده ودر اختیار آن مرجع جهت فروش قرار میگیرد تا وفق مقررات مربوطه اقدام نمایند، بدیهی است درصورت شناسایی یا مراجعه مالکین اموال مزبور، اقدام قانونی در خصوص پرداخت وجه آن به مالکین پس از کسر هزینه معمول می‌شود

گفتنی است شهروندان تاکستانی از این اقدام دادستانی شهرستان با تحریر تقدیر نامه و درج امضاء قدردانی کردند.