دادستان کرمان با اشاره به تداوم بازدید‌های تیم‌های امنیت غذایی این دادسرا گفت: در بازدید روز جاری تیم‌های مذکور ، یک واحد سفره خانه به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی پلمب شد و دو واحد تذکر دریافت کردند.
دادخدا سالاری در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در بازدید سه ساعته تیم های امنیت غذایی دادسرای کرمان، تعدادی از واحدهای صنفی تذکر دریافت کردند و مقرر شد ظرف ۴۸ ساعت نسبت به رفع نقص‌های موجود اقدام کنند و در غیر اینصورت دستورات لازم برای پلمپ این واحد‌ها صادر می‌شود.
وی تصریح کرد: اکثر قریب به اتفاق واحد‌های صنفی کرمان مفاد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

دادستان کرمان با اشاره به رصد مستمر وضعیت رعایت مفاد پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع بیماری کووید ۱۹، خاطرنشان کرد: به دلیل دغدغه مردم در رابطه با شیوع بیماری کووید ۱۹ و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بررسی‌های ابعاد رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا به صورت مستمرو سرزده و در قالب بازدید‌های محسوس و غیرمحسوس انجام می‌شود.

سالاری ادامه داد: بازدید‌های متعددی از واحد‌های عرضه مواد غذایی، رستوران ها، سفره خانه‌ها و بستنی فروشی‌ها انجام شد.

دادستان کرمان  اظهار کرد: در بازدید بررسی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در راستای مقابله با بیماری کرونا با حضور مسئولان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی، تیم‌های قضایی، نمایندگان تعزیرات حکومتی، نمایندگان نیروی انتظامی و بازرسان شبکه بهداشت، نظارت لازم بر بهداشت مواد غذایی قبل و بعد از طبخ انجام و شرایط نگهداری مواد غذایی و بررسی انطباق آن با استاندارد و رعایت دستورالعمل‌های بهداشت فردی انجام شد.

سالاری با اشاره به مفاد ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی عنوان کرد: براساس این ماده قانونی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود، ممنوع است و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند، به حبس تا یکسال محکوم خواهند شد و مبنای تصمیم گیری در این زمینه ها، تشخیص مراجع مربوطه از جمله دانشگاه علوم پزشکی است.