مدیر مجتمع تولیدی نگین گوشت یزد با بیان اینکه این مجتمع ۲۸ نیرو و پرسنل دارد، گفت: از قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که با تدبیر به‌هنگام و قاطعانه خود، باعث شد که فعالیت مجتمع نگین گوشت در یزد ادامه پیدا کند و کارکنان واحد‌های تولیدی این مجتمع از کار بیکار نشوند.

«سیدمحمد حسینی» مدیر مجتمع تولیدی نگین گوشت یزد در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه این مجتمع ۹ واحد تولیدی دامداری دارد، گفت: کارمزد‌های بالای بانکی و خشکسالی سبب شده بود که طی دو سه سال گذشته روند تولید در مجتمع ما با شیب شدیدی در حال ریزش باشد.

وی عنوان کرد: مجتمع ما در پاییز و زمستان سال گذشته در آستانه ورشکستگی کامل قرار داشت.

حسینی افزود: به دلیل مشکلاتی که در روند اداره مجتمع تولید نگین گوشت داشتیم، من در پاییز و زمستان سال گذشته به جایی رسیده بودم که تصمیم قطعی‌ام را برای تعطیلی مجتمع گرفته بودم و اگر مصوبه مربوط به بازپرداخت وام که در جریان سفر آیت‌الله رییسی به یزد به تصویب رسید نبود، مطمئنا همه ۹ واحد تولیدی دام مجتمع نگین گوشت تعطیل می‌شدند.

وی ادامه داد: مصوبه‌ای که در جریان سفر سال گذشته آیت الله رییسی به یزد تصویب شد این بود که ما تا یک سال هیچ سودی برای وام خود ندهیم و بعد از گذشت یک سال اصل وام را پرداخت کنیم و باز هم بعد از یک سال تنفس، سود وام را ظرف ۲۰ ماه پرداخت کنیم.

مدیر مجتمع تولیدی نگین‌گوشت یزد تاکید کرد: این مصوبه بسیار به کار ما آمد و از ورشکستگی مجتمع نگین‌گوشت و بیکاری کارگران این مجتمع جلوگیری کرد.

حسینی افزود: بعد از سفر سال گذشته آیت‌الله رییسی به یزد، من نزد رییس کل دادگستری استان یزد رفتم و ایشان خیال من را بابت حمایت دستگاه قضا از تولید مجتمع گوشتی راحت کرد و از همان روز مجددا چرخه فعالیت‌های مجتمع نگین گوشت شتاب گرفت و ما دوباره خرید گوساله‌های ماده را برای افزایش تعداد دام‌ها آغاز کردیم.

وی در پایان با بیان اینکه مجتمع نگین گوشت ۲۸ نیرو و پرسنل دارد و همه نوع دام اعم از گاو شیرده، گوساله نر، بَره پروار و گوسفند را پرورش می‌دهد، گفت: از قوه قضاییه تشکر می‌کنیم که با تدبیر به‌هنگام و قاطعانه خود، باعث شد که فعالیت مجتمع نگین گوشت در یزد ادامه پیدا کند و کارکنان واحد‌های تولیدی این مجتمع از کار بیکار نشوند.