ماهیت رژیم‌های غربی «تروریسم‌زایی» و «تروریسم‌شویی» و «تروریست‌پروری» است؛ ماهیتی که استراتژی غربی‌ها نیز در اتخاذ رفتارهای بین‌المللی از آن نشئت می‌گیرد. اگر غربی‌ها یک صدم فشار‌هایی که به ملت ایران آوردند به تروریست‌ها آورده بودند، دیگر گروه‌های تروریستی وجود خارجی نداشتند.

«تروریسم‌زایی،تروریسم‌شویی و تروریسم‌پروری سه راهبرد اصلی غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها در موضوع تروریسم است»؛ این گزاره‌ای است که علی باقری معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در دیدار دبیر کل بنیاد هابیلیان و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور، بر روی آن تاکید کرد.

دکتر باقری در ادامه سخنرانی در آن دیدار تصریح کرد: چنانچه منافع غربی‌ها اقتضا کند یا با استفاده از راهبرد «تروریسم‌زایی»، گروه تروریستی مانند القاعده را ایجاد می‌کنند؛ یا با استفاده از راهبرد «تروریسم‌شویی» گروه تروریستی منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج می‌کنند و یا با استفاده از راهبرد «تروریسم‌پروری» از گروه‌های تروریستی از جمله منافقین حمایت و پشتیبانی کرده و حتی محیط امن برای فعالیت آن‌ها فراهم می‌آورند.

ادعای مقابله با تروریسم غربی‌ها که گوشه فلک را کَر کرده، یک ادعای پوچ است، چرا که غربی‌ها از بزرگترین حامیان و پرورش‌دهندگان گروه‌های تروریستی هستند.

گروهک تروریستی منافقین و انتفاع از ماهیت و استراتژی تروریسم‌شویی و تروریسم‌پروری غرب
گروهک تروریستی منافقین یکی از همان گروه‌های تروریستی است که در سایه حمایت‌های رژیم‌های غربی، به حیات منحوس و جنایتکارانه خود استمرار می‌دهد.

مطابق آمار و اسناد غیرقابل انکار، گروهک منافقین ۱۷ هزار ایرانی از مردم عادی تا عالی‌ترین مسئولان اجرایی کشور ما را به شهادت رسانده است؛ این گروهک با سرکردگی رجوی جنایتکار در زمان تهاجم وحشیانه صدام به ایران، کمک‌های زیادی به دیکتاتور معدوم عراق کرد.

خارج کردن نام گروهک منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی!
خارج کردن نام گروهک منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی یکی از خدمات ویژه غربی‌ها به اعضای جنایتکار این گروهک بود که در راستای راهبرد «تروریسم‌شویی» غربی‌ها ارزیابی می‌شود.

در بهمن ۱۳۸۷، اتحادیه اروپا در اقدامی تعجب‌برانگیز، نام گروهک تروریستی منافقین را از لیست گرو‌های تروریستی خارج کرد؛ آمریکا نیز در ۷ مهر ۹۱ در دوران ریاست جمهوری «باراک اوباما» با اعلام وزیر خارجه وقت خود یعنی «هیلاری کلینتون»، گروهک تروریستی منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد.

اقدام سردمداران رژیم‌های اروپایی و آمریکا در خارج کردن نام گروهک تروریستی منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی، در شرایطی بود که خود مجامع غربی در بانک‌های اطلاعاتی مرتبط با اقدامات تروریستی، نام گروهک منافقین را در صدر می‌نشانند؛ در یک نمونه، طی تحقیق جامعی که دانشگاه مریلند از اطلاعات مربوط به حملات تروریستی در نقاط مختلف دنیا از سال ۱۹۷۰ تا ۲۰۱۰ گردآوری کرده، ۴۹ مورد از اقدامات تروریستی منافقین ثبت شده است.

ترانسفر منافقین از عراق به اروپا؛ خدمت ویژه غرب به تروریست‌های شناسنامه‌دار
اما لطف و مرحمت غربی‌ها به تروریست‌های منافق تنها به خارج کردن نامشان از لیست سیاه محدود نماند؛ بلکه غربی‌ها پس از آنکه مردم و حاکمیت عراق، تروریست‌های منافقین را از خاک‌شان بیرون انداختند، مقدمات خروج این عناصر تروریستی از عراق و عزیمت آن‌ها به اروپا را فراهم آوردند؛ البته این امر به غیر از مهمان‌نوازی چند ساله فرانسوی‌ها از سرکردگان سفاک و مجرم گروهک تروریستی منافقین است.

در میانه‌های تابستان سال ۹۵، عناصر گروهک تروریستی منافقین با حمایت مستقیم آمریکا و اتحادیه اروپا از کمپ لیبرتی در عراق، روانه کمپی در آلبانی شدند. انتقال تروریست‌های گروهک منافقین به آلبانی با هواپیما‌های مسافربری آمریکایی انجام گرفت و کمک آمریکا برای انتقال تروریست‌های گروهک منافقین به خارج از عراق، به سرعت از سوی وزارت خارجه این کشور تائید شد.

«الیزابت ترودو» سخنگوی وقت وزارت خارجه آمریکا بلافاصله پس از انتشار خبر خروج منافقین از عراق در جریان یک کنفرانس خبری به همکاری دولت متبوعش برای انتقال اعضای گروهک تروریستی منافقین به آلبانی اعتراف کرد. این مسئول آمریکایی همچنین از دولت آلبانی و نخست‌وزیر این کشور به دلیل استقبال از اعضای گروهک منافقین تشکر ویژه کرد و بر ضرورت محافظت بین‌المللی از آن‌ها تاکید کرد!

اما علاوه بر آمریکایی‌ها که همواره از تروریست‌های گروهک منافقین حمایت‌های مادی و غیرمادی به عمل آورده‌اند، اروپا نیز در فرآیند انتقال عناصر این گروهک از عراق به آلبانی نقش‌آفرین بودند. سرکرده گروهک تروریستی منافقین اواخر شهریور ۹۵ با صدور بیانیه‌ای از مقامات آمریکایی و اروپایی بویژه «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان به دلیل کمک به انتقال اعضای این گروهک از عراق به آلبانی تقدیر کرد.

گشاده‌دستی فرانسه برای وحشی‌ترین تروریست‌ها
البته سرکردگان اصلی گروهک تروریستی منافقین، نه در آلبانی بلکه در پاریس سکنی دارند و با وجود اسناد معتبری دال بر نقش‌آفرینی آن‌ها در ترور هزاران شهروند ایرانی، سال‌هاست که مورد حمایت مستقیم دولت فرانسه هستند. نشان به آن نشان که این جنایتکارانِ شناسنامه‌دار در موعد مشخصی از سال با مجوز دولت فرانسه در سالنی در حومه پاریس با حضور چهره‌های جنگ‌طلب آمریکایی و اروپایی نظیر «جان بولتون»، «رودی جولیانی»، «برنار کوشنر»، «فیلیپ بلازی» و … همایشی برگزار می‌کنند؛ همایشی که از آن با عنوان خیمه شب بازی قاتلان و جانیان یاد می‌شود.

نکته قابل تأمل آنکه در جریان این همایش‌ها، فرانسوی‌های مدعی حقوق بشر برای وحشی‌ترین تروریست‌ها، گشاده‌دستی ویژه‌ای می‌کنند و علاوه بر تدارک مکان و زمان جهت برگزاری میتینگ تروریست‌های شناسنامه‌دار منافقین، شرایط حضور برخی افراد مزدبگیر خارجی را نیز در نشست آن‌ها فراهم می‌کنند.

اما منافقین تنها تروریست‌هایی نیستند که دستان کثیف‌شان به خون پاک مردم ایران آغشته است و تحت حمایت غربی‌ها قرار دارند؛ بلکه عناصر گروهک‌های تروریستی دیگری نیز که در قبال مردم ایران جنایت کرده‌اند در کشورهای غربی زیر سایه حمایت دوّل غربی گشت و گذار آزادانه دارند.

زیست آزادانه تروریست‌های الاحوازی در خاک اروپا
عناصر گروهک تروریستی الاحوازی، از جمله تروریست‌هایی هستند که در کشورهای غربی آزادانه زندگی، تجارت و حتی توطئه اقدامات تروریستی می‌کنند. گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب الاحوازی عامل حمله تروریستی ۳۱ شهریور ۹۷ شهر اهواز و شهادت ۲۵ شهروند ایران اسلامی است. «احمد نیسی» یکی از سرکردگان این گروهک، سال‌ها ساکن کشور هلند بود و در پناه دستگاه جاسوسی و اطلاعاتی این کشور غربی روزگار می‌گذراند.

هدایت اقدام تروریستی علیه مردم ایران از خاک آمریکا
عناصر گروهک تروریستی تندر،  از دیگر تروریست‌هایی هستند که در کشورهای غربی به زیست منحوس و جنایتکارانه خود در سایه حمایت‌های سردمداران رژیم‌های غربی ادامه می‌دهند.

یازدهم مرداد سال جاری اعلام شد سربازان گمنام امام زمان(عج) به گروهک تروریستی تندر مستقر در آمریکا ضربه اساسی وارد کرده و «جمشید شارمهد» سرکرده گروهک تروریستی تندر که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد در پی عملیاتی پیچیده، اکنون در دستان قدرتمند سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار دارد.

شارمهد همان تروریستی است که پس از انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز در  ۲۴ فروردین ماه ۱۳۸۷ که به شهادت ۱۴ نفر از هموطنانمان از جمله چند کودک و زن منجر شد، صریحاً به دست داشتن در این جنایت اعتراف کرد.

سیستم بانکی غربی در اختیار تروریست‌ها!
«اگر غربی‌ها در مبارزه با تروریسم جدی هستند، کافی است جلوی فعالیت آزاد گروه‌های تروریستی را در کشور‌های خود گرفته و اجازه ندهند تا آن‌ها از سیستم بانکی این کشور‌ها استفاده کنند». این جمله‌ای بود که علی باقری معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در دیدار دبیر کل بنیاد هابیلیان و جمعی از خانواده‌های شهدای ترور، بر روی آن تاکید کرد.

باقری در همان دیدار با اشاره به این که اگر غربی‌ها یک صدم فشار‌هایی که به ملت ایران آوردند به تروریست‌ها آورده بودند، دیگر گروه‌های تروریستی وجود خارجی نداشتند، افزود: اگر غربی‌ها واقعاً ضدتروریسم هستند، فقط سیستم اینستکس را در مورد آن‌ها اجرا کنند تا آن‌ها مجبور شوند برای تأمین نیاز‌های اساسی خود یعنی دارو و درمان و مواد غذایی فقط از طریق کانال ویژه مالی اقدام کنند. اما متأسفانه کسانی که کار‌های تروریستی در ایران انجام می‌دهند، نه تنها با تنبیه و مجازات از سوی غربی‌ها مواجه نمی‌شوند، بلکه به آن‌ها اقامت و تابعیت داده شده و از آن‌ها حمایت‌های سیاسی و رسانه‌ای و پشتیبانی‌های مالی و امکاناتی می‌شود.

علی ایحال، به نظر می‌رسد ماهیت رژیم‌های غربی «تروریسم‌زایی» و «تروریسم‌شویی» و «تروریست‌پروری» است؛ ماهیتی که استراتژی غربی‌ها نیز در اتخاذ رفتارهای بین‌المللی از آن نشئت می‌گیرد.