رییس کل دادگستری استان یزد با حضور سرزده در زندان شهرستان خاتم و بررسی پرونده‌های تعدادی از محکومین، زمینه آزادی ۱۰ زندانی را فراهم کرد.

غلامعلی دهشیری در سفر از پیش اعلام نشده به شهرستان خاتم در بازداشتگاه این شهرستان نیز حاضر شد و ضمن استماع اظهارات مددجویان و گزارش مدیر بازداشتگاه شهرستان در جمع زندانیان حاضر و با تعدادی از زندانیان گفتگو کرد.

وی ضمن بازدید از بخش‌های مختلف زندان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مدیریت در حوزه‌های مختلف به ویژه رعایت نکات و اصول بهداشتی با اشاره به شیوع ویروس کرونا بر لزوم رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی برای زندانیان و تاسیس اتاق ویدئو کنفرانس در زندان بمنظور برگزاری دادرسی الکترونیک در راستای سلامت زندانیان تاکید کرد.

دهشیری در ادامه با بررسی تعدادی از پرونده‌های زندانیان دستور تسریع در تبدیل و تخفیف برخی قرار‌های تامین کیفری، زمینه لازم جهت آزادی ۱۰ زندانی را فراهم کرد.

وی همچنین بر لزوم ایجاد بستر لازم جهت بازگشت زندانیان آزاد شده به جامعه و خانواده تاکید کرد و گفت: باید با پیشگیری از وقوع جرم و خشکاندن کانون ارتکاب جرم ورودی زندان‌ها را کاهش داد.

دهشیری با اشاره به اجرای پویش هر هیئت آزادی یک زندانی دراستان که تا پایان صفر ادامه دارد اظهار داشت: در قالب این طرح با کمک‌های مردمی و هئیت‌های عزاداری شاهد آزادی تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیر عمد استان بودیم.