رییس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما به تشریح جزییات فاز نخست سامانه گزارشگری فساد سازمان بازرسی کل کشور پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان با اشاره به رونمایی از فاز نخست سامانه گزارشگری فساد سازمان بازرسی کل کشور، در بخش خبری ۲۱ اظهار کرد: شهروندان از نتیجه پیگیری گزارش‌های ثبت شده در سامانه گزارشگران فساد مطلع می‌شوند؛ هرگزارشی که شهروندان در سامانه ثبت کنند شناسه‌ای به آن‌ها تعلق می‌گیرد و قابل رهگیری است.

وی افزود: قطعا اطلاعات کسانیکه گزارش ثبت می‌کنند محرمانه است؛ حتی همکارانی که گزارش‌ها را رسیدگی می‌کنند از نام گزارشگر فساد مطلع نیستند.

رییس سازمان بازرسی کل کشور تصریح کرد: برای گزارش‌هایی که به نتیجه برسد و موجب جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال شود تشویق‌هایی را درنظر گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: سازمان بازرسی کل کشور یک سازمان کارشناسی و غیرسیاسی است که براساس مستندات اظهارنظر می‌کند؛ حتی گزارشی که منجر به کشف فساد شود در مرحله نهایی و پس از صدور رای نهایی مرجع قضایی [آن هم درصورتیکه شرایط اعلام را داشته باشد]اعلام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین درویشیان گفت: تمام این مراحل محرمانه خواهد بود. اصلا نگاه سیاسی نداریم و اجازه نخواهیم داد از سازمان بازرسی به‌عنوان اهرمی برای اهداف و مطامع سیاسی استفاده شود.