رییس کل دادگستری استان هرمزگان بر لزوم تشکیل شعبه ویژه رسیدگی قضایی به حوادث ناشی از کار تأکید کرد.

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان هرمزگان با موضوع بررسی طرح ارتقای ایمنی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار و جمع آوری معتادین متجاهر به ریاست علی صالحی رییس کل دادگستری استان و با حضور دیگر اعضا برگزار شد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این جلسه، بر لزوم ساماندهی فوری معتادان متجاهر تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: جمع آوری معتادین از دو جنبه حائز اهمیت است، چرا که از یک سو، وظیفه‌ای انسانی است و ضرورت دارد به عنوان یک همنوع کرامت انسانی آن‌ها را در نظر بگیریم و از سوی دیگر نیز رسیدگی به شرایط نابسامان معتادان و نحوه گذران زندگی آن‌ها مسئولیتی شرعی و قانونی را برای متولیان امر به همراه دارد.

علی صالحی در ادامه درصد قابل توجهی از وقوع جرائم خرد را ناشی از عدم ساماندهی معتادین متجاهر عنوان کرد که علاوه بر نازیبا جلوه دادن چهره شهر موجب تأثیر منفی در جذب گردشگر نیز شده و امنیت روانی مردم را دچار اختلال کرده است.

عالی‌ترین مقام قضایی استان هرمزگان یادآور شد: ناهماهنگی بین دستگاه‌های مسئول در این حوزه مشهود است و لازم است با برنامه ریزی مناسب، کار ساماندهی معتادین متجاهر آغاز شود و تمام ظرفیت دستگاه‌ها در جهت شناسایی این افراد و محلات و مناطق تجمع آن‌ها به کار گرفته شود.