رییس دادگستری شهرستان منوجان از تشکیل مجمع خیرین با نام حامیان عدل در این شهرستان خبر داد و گفت: مجمع خیرین حامیان عدل برای اولین بار دراین شهرستان به منظور حمایت از اقشار مستمند و نیازمند و زندانیان با مشکلات خانوادگی و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، بازپروری و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است.
سامان افشارمنش، رییس دادگستری شهرستان منوجان در جلسه مجمع خیرین شهرستان منوجان از تشکیل مجمع خیرین با نام حامیان عدل در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: با توجه به تأکیدات ریاست قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی و نیز اتخاذ ساز و کاری برای رسیدگی به امور حقوقی و قضایی محرومان، مجمع خیرین حامیان عدل در شهرستان منوجان تشکیل شد.

رییس دادگستری شهرستان منوجان خاطرنشان کرد: مجمع خیرین حامیان عدل برای اولین بار دراین شهرستان به منظور حمایت از اقشار مستمند و نیازمند و زندانیان با مشکلات خانوادگی و با هدف پیشگیری از وقوع جرم، بازپروری و کاهش آسیب‌های اجتماعی راه اندازی شده است.

وی شناسایی و استفاده از ظرفیت‌های خیرین را از اهداف این طرح ذکر کرد و بیان داشت: رفع موانع تحقق عدالت ناشی از کم اطلاعی یا کم بضاعتی اقتصادی و ایجاد همبستگی اجتماعی بیشتر و تقویت سرمایه‌های اجتماعی و نیز فرهنگ سازی اسلامی و دستگیری از شهروندان نیازمند بازپروری، از دیگر اهداف تشکیل مجمع خیرین این شهرستان به شمار می‌رود.

افشارمنش، محدوده فعالیت خیرین عدالت یار را در فرایند‌های مرتبط با دادرسی اعلام کرد و گفت: کلیه اقدامات مرتبط با دعاوی حقوقی و کیفری و رفع اختلافات برای افراد بی بضاعت و نیازمند این خدمات می‌تواند به صورت ویژه انجام گیرد.

رییس دادگستری شهرستان منوجان افزود: قوه قضاییه باید مظهر عدالت و ملجأء مورد اطمینان و پناهگاه آرامش بخش مردم برای احقاق حقوق باشد و با این حرکت که با تعامل و همکاری خیرین آغاز می‌شود، گام‌های مؤثری در مسیر استیفای حقوقِ نیازمندانِ حمایت حقوقی، موضوع پیشگیری از وقوع جرم و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق برداشته خواهد شد.

وی تصریح کرد: زیر بنای حقوق اخلاق است و با توسعه این تکیه گاه و تشکیل مجمع خیرین می‌توان کمک بزرگی به محرومان کرد.