دومین نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان خراسان شمالی برگزار شد و تشکیل کارگروه‌های تخصصی در جهت حمایت‌های عملی از واحد‌های تولیدی غیر فعال یا نیمه فعال و بررسی مشکلات بخش‌های گردشگری و کشاورزی از مهمترین مباحث مطرح شده در این نشست بود.
دومین نشست ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۹، به ریاست حجت الإسلام و المسلمین جعفری، رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی برگزار گردید.
بررسی مشکلات بخش‌های گردشگری، کشاورزی، امور مالیاتی و… و ارائه راه حل‌ها، تشکیل کارگروه‌های تخصصی جهت بازدید و حمایت‌های عملی از واحد‌های تولیدی غیر فعال یا نیمه فعال و تلاش جهت رفع مشکلات آن‌ها، از مهمترین موضوعات مورد بحث دراین جلسه بود.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در این نشست با بیان اینکه مسئولین باید در میدان عمل، مصوبات جلسات ستاد را به دقت اجراء نمایند، افزود: مجموعه تدابیر و تصمیمات اتخاذ شده می‌بایست به گونه‌ای باشد که خروجی آن برای مردم ملموس و محسوس بوده و محرومیت زدایی و رضایت مندی مطلوب را به دنبال داشته باشد.

وی در بیان اهمیت حمایت از واحد‌های تولیدی گفت: نباید مشکلات اقتصادی در این برهه حساس منجر به تعطیلی و یا لطمه خوردن به این واحد‌ها شود.

رییس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین بر ضرورت انجام پیگیری مصوبات نشست‌ها تأکید و خاطرنشان کرد: نباید شرایط کرونایی، سبب کندی روند پیگیری‌ها شود و با رعایت پروتکل‌ها و موازین بهداشتی، اقدامات لازم انجام پذیرد.

رییس ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در خصوص محکومین مالی جرائم غیرعمد گفت: محبوس بودن این افراد می‌تواند آسیب‌های جدی خانوادگی و اجتماعی به دنبال داشته باشد لذا باید تلاش شود جهت آزاد سازی آنان، هرچه سریعتر اقدام شود.

  • منبع خبر : میزان