رییس کل دادگستری قزوین از تشکیل کارگروه رسیدگی به طرح‌های وضعی در راستای کاهش تلفات جانی در این استان خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌ها باید با کار و تلاش جهادی در مسیر تسریع اجرای این طرح گام بردارند.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در شورای پیشگیری از وقوع جرم با تشکر از راهداری برای رفع نقاط حادثه خیز اک به تاکستان گفت: باید شب و روز تلاش کنیم تا مشکل نقاط حادثه خیز را رفع و پرداخت خسارت‌ها را کم کنیم.

وی با اشاره به پرداخت هزینه‌های سنگین بابت دیه و سایر خسارات در سال گذشته، افزود: باید با تشکیل بانک جامع اطلاعات و شناسایی درآمد‌های استان برای رفع نقاط حادثه خیز تلاش کنیم و همه سازمان‌ها و نهاد‌های استان موظف اند بخشی از درآمد‌های خود را در این راستا هزینه نمایند.

مقام ارشد قضایی استان قزوین ضمن تاکید بر لزوم همکاری تمام دستگاه ها بیان کرد: مصوب شد برای اولین بار کار گروهی با نظارت دستگاه قضایی و با حضور رییس کل دادگستری و دادستان استان، هر ماه جهت رسیدگی به طرح‌های وضعی در راستای کاهش تلفات جانی تشکیل شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین تاکید کرد: تمامی دستگاه‌ها باید با کار و تلاش جهادی در مسیر تسریع اجرای این طرح گام بردارند ضمن اینکه خود مردم بسیار دخیل بوده چرا که علت ۷۵ درصد از تصادفات و حوادث رانندگی عامل انسانی است و فقط ۲۵ درصد مربوط به استاندارد‌های جاده‌ای و … است.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: اولین گروه‌هایی که سر صحنه تصادف می‌رسند باید به دوربین مجهز باشند تا تصاویر عبرت آموز آن را صدا و سیما در شبکه استانی پخش کند.