مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان از تشکیل ۹۵ پرونده تخلف ماسک، دستکش و موادضدعفونی‌کننده خبر داد.

ارسلان میری در گفت‌وگو با میزان، از تشکیل ۹۵ پرونده تخلف ماسک، دستکش و موادضدعفونی‌کننده در استان کرمان در زمان شیوع کرونا خبر داد و اظهار داشت: عناوین این تخلف‌ها شامل گرانفروشی، احتکار، اخفاء و امتناع از عرضه کالا، خرید، فروش، حمل و نگهداری برخلاف ضوابط تعیینی دولت بوده است.

وی بیان کرد: این پرونده‌ها شامل ۳۵ پرونده ماسک است که به ۳۳ فقره رسیدگی شده و محکومیت آن ۹۴۵ میلیون و ۷۸۳ هزار و ۲۰۰ ریال بوده است.

میری عنوان کرد: همچنین ۲۷ پرونده تخلف دستکش به اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمان وارد شده که تاکنون ۲۷ فقره با ۱۹۶ میلیون و ۵۷۷ هزار و ۸۰۰ ریال محکومیت مختومه شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان ابراز داشت: از ۳۳ پرونده تخلف موادضدعفونی‌کننده نیز به ۲۶ فقره با محکومیت یک میلیارد و ۴۵۶ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۲۵۸ ریال رسیدگی شده است.

میری تصریح کرد: ۹۴ اکیپ گشت اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمان با شیوع ویروس کرونا در قالب طرح نظارتی سلامت محور تعداد ۱۴۸ مورد بازرسی را انجام داده‌اند.

وی یادآور شد: گشت‌های مشترک در راستای اجرای طرح نظارتی سلامت‌محور از ابتدای شیوع کرونا در استان کرمان با محوریت و مدیریت روسای شعب اداره کل تعزیرات حکومتی هر روزه فعالیت کرده‌اند.