رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین شعب بازپرسی و دادگاه‌های حقوقی، کیفری و شعب خاص رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه می‌تواند در سرعت بخشی جهت رسیدگی به اختلافات موجود در این پرونده‌ها موثر باشد.

محمدرضا رضایی‌کوچی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به دستور العمل ساماندهی و رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران از سوی رییس دستگاه قضا گفت: اعتقاد ما بر این است که بازار بورس تاکنون به خوبی مدیریت نشده است لذا بورسی که می‌توانست عاملی برای جذب نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید شود امروز به سمت دلال بازی برخی افراد سوق داده شده است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: بازار بورس در حال حاضر یک نابه سامانی و بی انضباطی مالی و اقتصادی در کشور ایجاد کرده و باعث شده تا نگرانی در بین مردم افزایش یابد.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ابلاغ دستور العمل ساماندهی و رسیدگی به بازار سرمایه ایران و به کار گیری شورای حل اختلاف در راستای حل و فصل پرونده‌های مرتبط با این این بازار، می‌تواند بسیار موثر و مفید باشد.

وی گفت: اقدام رییس قوه قضاییه پیرو رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران حتی می‌تواند در برگشت اعتماد به این بازار نقش آفرین باشد.

این نماینده مجلس بیان داشت: تعیین شعب بازپرسی و دادگاه‌های حقوقی، کیفری و شعب خاص رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه می‌تواند در سرعت بخشی جهت رسیدگی به اختلافات موجود در این پرونده‌ها موثر باشد.