رییس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه در جلسه‌ای که به منظور گرامیداشت حفاظت و اطلاعات از مسئولان حفاظت و اطلاعات با عملکرد برتر در سال ۹۸ تقدیر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی در جلسه‌ای که به منظور گرامیداشت حفاظت و اطلاعات به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران مسئولین و کارشناسان ستادی حفاظت و اطلاعات شورا‌های حل اختلاف سراسر کشور برگزار شد از مسئولان حفاظت و اطلاعات با عملکرد برتر در سال ۹۸ تقدیر کرد.

رییس مرکز توسعه حل اختلاف قوه قضاییه با تبریک به مناسبت روز حفاظت و اطلاعات بیان کرد: حفاظت و اطلاعات دو وظیفه بزرگ در دستگاه قضایی دارد و این وظایف را به نحو احسن انجام می‌دهد و همکاران خادم در این دستگاه یکی از بزرگ‌ترین خدمات را ارائه می‌دهند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی بیان داشت: بخش زیادی از تضمین صحت عملکرد دستگاه قضایی مرهون تلاش‌هایی است که کارکنان حفاظت و اطلاعات انجام می‌دهند.

وی خطاب به کارکنان حفاظت و اطلاعات مرکز توسعه حل اختلاف، افزود: شما در واقع با کار و عملکردتان بزرگ‌ترین تحقق دهنده دو فریضه مهم امربه‌معروف و نهی از منکر هستید، که تمامیت مراتب این دو امر مهم در مسیر شما قرار داده شده است.

رییس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با اشاره به پیشگیری اظهار کرد: پیشگیری یکی از روش‌های مهم و جدی و اثرگذار تربیتی است و از وظایف شماست.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی پیرامون مسیر رویکرد‌ها، ادامه داد: گاهی این رویکرد‌ها سلبی و گاهی پیشگیرانه و بعضاً ترکیبی است، ما هر اندازه که در مسئله صیانت و پیشگیری پافشاری کنیم هم هزینه‌ها را کاهش می‌دهیم و هم بازخورد‌های بهتری می‌بینیم و هم به نفع دستگاه قضایی و کل نظام است.

وی با بیان اینکه حفاظت و اطلاعات چشم بینا و دستان توانای قوه قضاییه هستند، بر لزوم اقدامات پیشگیرانه تاکید کرد.

در ادامه جلسه مدیرکل حفاظت و اطلاعات شورا‌های حل اختلاف نیز ضمن عرض تبریک عید سعید غدیرخم و همچنین هفدهم مرداد ماه روز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، بر اهتمام آنان در امر صیانت و حفاظت از باور‌های دینی و اعتقادی مجموعه کارکنان دستگاه، دوری از خطا و انحراف در راهبرد، آسیب‌شناسی مناسب و تحلیل صحیح نسبت به نکات مهم، حفظ نیروی انسانی انجام نظارت‌های سیستمی، الکترونیکی شدن پرونده‌ها تاکید نمود.

یدالهی در ادامه پیشگیری را مقدم بر سایر امور دانست و تلاش مضاعف برای محقق شدن راهبرد اساسی طرح تحول قوه قضاییه یعنی ارتقاء سلامت اداری و مبارزه با فساد با توقعی که مقام معظم رهبری دارند یعنی اجرای تصمیمات قاطع عملی و بدون ملاحظه تاکید کرد.

وی یادآور شد: اقدامات صیانتی حفاظت و اطلاعات می‌بایست همراه با تدبیر اقتدار و مهربانی باشد و این موضوع در برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات لحاظ گردد.

در ادامه جلسه برخی از استان‌ها دیدگاه‌ها و مشکلات خود را مطرح و در پایان از مسئولین حفاظت اطلاعات شورا‌های حل اختلاف در استان‌های آذربایجان شرقی، مرکزی و لرستان به لحاظ عملکرد برتر در سال ۱۳۹۸ تقدیر شد.