با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ۲۱ شهرستان زاهدان اختلاف فامیلی بین دو طایفه پس از ۱۸ سال به سازش ختم شد.

با تلاش اعضای شورای حل اختلاف ۲۱ شهرستان زاهدان، اختلاف فامیلی بین دو طایفه پس از ۱۸ سال به سازش ختم شد.

بر اثر وقوع یک فقره نزاع و درگیری بر سر اراضی کشاورزی (یک قطعه زمین)، اختلاف و درگیری بین دو طایفه در زاهدان شدت می‌گیرد به گونه‌ای که این درگیری و اختلاف ۱۸ سال تداوم می‌یابد.

پرونده در شعبه هفتم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان رسیدگی شد که با هماهنگی‌های صورت گرفته  بدل پرونده برای صلح و سازش بین دو طایفه به شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان ارجاع می‌شود.

به محض ارجاع پرونده اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان، تلاش خود را برای ایجاد صلح و دوستی و خاتمه دادن به اختلافات بین دو طایفه آغاز می‌کنند.

این اختلاف بر سر زمین‌های کشاورزی بود که مقرر می‌شود در موعد معین طرفین پرونده بر سر زمین مورد نظر حاضر تا به اختلافات از نزدیک رسیدگی شود.

اعضای شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان، از ساعت ۸ صبح که در مکان مربوطه مستقر شدند تا ساعت ۱۸ عصر نقشه زمین مورد اختلاف  را بررسی کردند و در نهایت با تلاش تاثیرگذار اعضای شورای حل اختلاف، زمین مورد نظر به صورت مساوی با رضایت طرف شاکی و گذشت از حق و خسارتی که به وی وارد شده بود، تقسیم و اختلاف طایفه‌ای مورد نظر به سازش ختم شد.

با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شماره ۲۱ زاهدان، اعضای شورای حل اختلاف برای سازش نهایی  همتی مضاعف از خود نشان دادند طی یک جلسه ۱۰ ساعته با طرفین پرونده اختلافات به صورت کامل ریشه یابی و به سازش ختم شد و طرفین اعلام کردند که در محاکم قضایی و انتظامی هیچ گونه شکایتی بر علیه همدیگر ندارند و صورت جلسه سازش امضا کردند.

حجت الاسلام «حمیدرضا بندانی» رییس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان در این زمینه ضمن قدردانی از تلاش اعضای شورای حل اختلاف ۲۱ زاهدان در این زمینه عنوان کرد: شورا‌های حل اختلاف شان و جایگاه واقعی خود را در بین مردم پیدا کرده و امروز بیشتر اختلافات که ریشه‌های چندین ساله دارد در شورا‌های حل اختلاف به سازش ختم می‌شود.

وی گفت: از ابتدای امسال تا کنون پرونده‌های بسیار زیادی توسط اعضای شورای حل اختلاف به سازش ختم شده که نقش بسیاز خوب یدر کاهش اطاله دادرسی در دستگاه قضایی داشته است.