رییس کل دادگستری استان قزوین با بیان اینکه قضات مکلف به بررسی پرونده های وارده ای هستند که متهمِ تحتِ قرار دارد، گفت: توجه به تخفیف و تبدیل قرار موجب فراهم شدن آزادی مددجو می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی، رییس کل دادگستری استان قزوین همراه معاونان قضایی این دادگستری به صورت سرزده از مجتمع قضایی کوثر بازدید کرد.

رییس کل دادگستری استان قزوین در این بازدید، فرایند دادرسی و نحوه ارائه خدمات قضایی به مردم را مورد ارزیابی و بازرسی قرار داد و بر تسهیل خدمت رسانی به مردم و لزوم رعایت دستورالعمل‌های صادره در راستای کاهش جمعیت کیفری و پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

وی افزود: قضات محاکم مکلفند پرونده‌هایی که از دادسرا به دادگاه با قرار جلب دادرسی ارسال می‌شود و متهم تحتِ قرار دارد، به محض ورود نسبت به قرار تامین بررسی چنانچه قرار صادره متناسب نباشد اصلاح کنند، بعد از رسیدگی و قبل از صدور رای با توجه به مجازاتی که تصمیم بر محکومیت متهم دارد، مجددا قرار تامین بررسی و چنانچه قرار متناسب نباشد تخفیف یا تبدیل شود؛ چرا که این امر با توجه به تخفیف و تبدیل قرار، در موارد متعدد موجب فراهم شدن شرایط برای آزادی مددجویان تحتِ قرار می‌شود.