یک وکیل دادگستری در خصوص تغییرات استجازه جدید گفت: یکی از این تغییرات توسعه صلاحیت‌های دادگاه‌های انقلاب است که اقدام مثبتیست؛ چرا که گاهی تعیین صلاحیت‌ها منجر به اطاله دادرسی می‌شد و مردم را دچار سردرگمی می‌کرد.
امین فاضل، وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با میزان تمدید استجازه از مقام معظم رهبری در خصوص برگزاری دادگاه‌های مبارزه با فساد را اقدام مثبت و ارزنده‌ای دانست و اظهار کرد: علنی بودن دادگاه‌ها باعث می‌شود اعتماد مردم نسبت به نظام و دستگاه قضایی بیشتر شود.

وی ادامه داد: با توجه به شعار تحولی که ریاست قوه قضاییه مطرح کردند، این استجازه قطعا هم مسیر همین شعار تحول خواهد بود؛ در حال حاضر امیدی در دل مردم به واسطه اقدامات رییس قوه قضاییه ایجاد شده که همین امر باعث افزایش اعتماد جامعه نسبت به دستگاه قضایی شده است.

این وکیل پایه یک دادگستری با اشاره به تغییرات صورت گرفته در استجازه گفت: یکی از این تغییرات توسعه صلاحیت‌های دادگاه‌های انقلاب است که اقدام مثبتیست؛ چرا که گاهی تعیین صلاحیت‌ها منجر به اطاله دادرسی می‌شد و مردم را دچار سردرگمی می‌کرد.

وی درباره برداشته شدن انحصار وکالت، ادامه داد: از میان رفتن انحصار وکالت از دیگر مزیت‌های این استجازه است؛ چرا که ممکن بود این انحصار منجر به تضییع حقوق جامعه شود که حال با برداشته شدن این انحصار، همه وکلا می‌توانند وکیل متهمان شعب ویژه شوند.