در نشست مشترک رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بر توسعه همکاری‌های مشترک با هدف مبارزه و مقابله با مصرف مواد مخدر تاکید شد.
نشست مشترک رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار شد.

حاج محمدی، رییس سازمان زندان‌ها در این نشست گفت: بسیاری از افرادی که وارد زندان می‌شوند درگیر اعتیاد هستند از این رو اگر زندان را به بیمارستان تشبیه کنیم اولین اقدام و کار اورژانسی، درمان اعتیاد زندانی است تا پس از آن سایر مداوا‌ها و مراقبت‌ها را بتوانیم اجرا کنیم.

رییس سازمان زندان‌ها با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در رسیدگی و مراقبت از زندانیان گفت: برای توسعه فعالیت‌ها و ارائه خدمات لازم به زندانیان به ویژه افرادی که درگیر اعتیاد و مواد مخدر هستند نیازمند کار جهادی و همکاری لازم از سوی نهاد‌های متولی از جمله ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم.

سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این جلسه که در محل سازمان زندان‌ها برگزار شد، بیان کرد: اولویت اول ما مقابله با معتادان متجاهر است از این رو باید قوانین سخت گیرانه تری در زمینه مبارزه با مصرف علنی مواد مخدر و جمع آوری معتادان خیابانی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه در بسیاری از کشور‌های جهان وضع اعتیاد و تعداد معتادان به نسبت جمعیت آن‌ها از ما بیشتر است، گفت: مدعیان حقوق بشر با هر دستاویزی سعی در تخریب و سیاه نمایی دارند در حالی که ایران اقدامات بسیار زیادی در زمینه مبارزه با موادمخدر و همچنین ترانزیت آن دارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه همکاری‌های مشترک گفت: اردوگاه‌های نگهداری معتادان باید هرچه زودتر تکمیل و مورد بهره برداری قرار بگیرند.

در ابتدای این جلسه گزارشی در خصوص وضعیت زندانیان مرتبط با جرایم موادمخدر، خدمات ارائه شده به آنان و همچنین آخرین وضعیت احداث اردوگاه‌های نگهداری معتادان قرائت شد.

همچنین مقرر شد جهت توسعه همکاری‌ها کارگروهی جهت بررسی اولویت‌ها و تعیین تکلیف وضعیت اردوگاه‌ها و تدوین تفاهم نامه همکاری تشکیل شود.