رییس دادگستری شهرستان زرند گفت: اداره محیط زیست باید در زمینه پایش مستمر میزان آلایندگی کارخانجات این شهرستان اقدام نماید.
حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی در گفت‌وگو با میزان موضوع محیط زیست را یک مسئله مهم در باب حقوق عامه دانست و گفت: اداره محیط زیست زرند بایستی در زمینه پایش مستمر میزان آلایندگی کارخانجات این شهرستان اقدام نماید و در صورت احراز آلایندگی بالاتر از حد استاندارد، اقدام لازم در خصوص حفظ محیط زیست و سلامتی شهروندان انجام دهد.
وی اظهار داشت:شهرستان زرند یکی از قطب‌های صنعتی استان کرمان است و ناگزیر با آلاینده‌های صنعتی مواجه هستیم، اما سلامتی شهروندان در اولویت اول قرار دارد.
این مقام قضایی تصریح کرد: مردم از بوی نامطبوع کارخانجات فولاد شهرستان ناراضی هستند و باید این موضوع مورد بررسی جدی قرار گیرد و اقدامات لازم در خصوص رفع مشکلات صورت پذیرد.
رییس دادگستری شهرستان زرند گفت:سازمان محیط زیست نه تنها در حفظ حقوق عامه نسل حاضر بلکه در حفظ حقوق عامه نسل‌های آینده نیز پاسخگو می‌باشد.
حجت الاسلام محمدی گفت: هنوز فرهنگ حفظ و مراقبت از محیط زیست در سطح جامعه آنگونه که شایسته یک جامعه اسلامی است نهادینه نشده است لذا یکی از رسالت‌های مهم این سازمان فرهنگ سازی اهمیت مراقبت و حفظ محیط زیست در جامعه می‌باشد که با تحقق این مهم انشاالله به جایگاهی برسیم که هر فرد جامعه خود را یک محیط بان بداند.
رییس دادگستری شهرستان زرند در پایان گفت:دستگاه قضایی در شهرستان زرند آمادگی هر گونه همکاری و حمایت در خصوص فعالیت‌های حفظ، نگهداری و مراقبت از محیط زیست در سطح شهرستان را دارد.