رییس حوزه قضایی شهر ماهان از ساماندهی ۳۰ واحد دامداری سبک و سنگین در این شهرستان با ورود دستگاه قضایی خبر داد و گفت: مقرر شد با همکاری دستگاه‌های مرتبط یک مجتمع دامداری در ماهان احداث شود.
حسین میرزابیگی در گفت‌وگو با میزان اظهار داشت: با ورود دستگاه قضایی از تعطیلی یک واحد تولیدی دام سنگین در شهرستان ماهان از توابع استان کرمان که به علت قطع برق دچار مشکلاتی شده بود، جلوگیری بعمل آمد و پس از برگزاری جلسه‌ای با مسئولان اداره برق مشکل این واحد تولیدی برطرف شد.
وی گفت:با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضاییه مبنی بر حمایت از تولید، بازدید از واحد‌های تولیدی شهر و بررسی و رفع موانع و مشکلات تولیدی در دستور کار قرار دستگاه قضایی قرار گرفته است.

رییس حوزه قضایی شهرستان ماهان اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از درآمد مردم منطقه ماهان از طریق دامداری محقق می‌شود، در این رابطه بازدید از واحد‌های تولیدی دام سبک و سنگین بخش ماهان در دستور کار دستگاه قضایی قرار گرفت.

وی گفت: بلافاصله پس از بازدید‌های میدانی و شنیدن مشکلات دامداران، جلسه‌ای با حضور بخشدار، بنیاد مسکن، مسکن و شهرسازی، امور اراضی، دامپزشکی و جهاد کشاورزی برگزار  و مقرر شد ۳۰ واحد دامداری سبک و سنگین در این شهرستان ساماندهی شود.

این مقام قضایی در شهرستان ماهان اعلام کرد: در این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه دامداری‌های مذکور در محدوده شهری قرار گرفته اند و مشکلات مختلف بهداشتی و خدماتی را برای ساکنین محل و خود دامداران بوجود آمده است، در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به راه اندازی یک واحد دامداری در یک مکان مناسب اقدام شود.

وی در خصوص مشکلات بوجود آمده برای یک واحد تولید دام سنگین، عنوان کرد: پس از کسب گزارشی مبنی بر اینکه یک واحد تولیدی دام سنگین در شهرستان ماهان به علت قطع برق دچار مشکلاتی شده است، دستگاه قضایی به موضوع ورود کرد و پس از برگزاری جلسه‌ای با مسئولان اداره برق مشکل این واحد تولیدی برطرف شد.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با فساد و با توجه به آب و هوای مناسب شهر تاریخی و گردشگری ماهان در سال‌های اخیر اراضی ملی این بخش مورد تصرفاتی قرار گرفته است که در همین خصوص یک کارگروه مبارزه با تصرفات اراضی ملی در ماهان تشکیل شد.

رییس دادگاه عمومی شهر ماهان عنوان کرد: در اجرای تبصره یک ماده ۵۵ قانون جنگل‌ها از امروز هرگونه تصرفی که ضابطان دادگاه عمومی ماهان گزارش دهند، بلافاصله رفع تصرف خواهد شد و در سال گذشته برای ۳۲۰ هزار متر مربع از اراضی تصرفی، حکم صادر شده است.

وی بازدید از اغذیه فروشی و رستوران‌های شهر ماهان را نیز یکی از اولویت‌های مهم برشمرد و افزود: در راستای حفظ حقوق عامه مردم و با توجه به اهمیت این موضوع و بهداشت و سلامت مردم و همچنین با هدف منع از گران‌فروشی بازدید منظم و سرزده از این مراکز با همراهی ادارات متولی انجام شده است و تعدادی از این مغازه‌ها در زمان‌های مقرر پلمب شدند.
رییس حوزه قضایی ماهان با بیان اینکه تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوقه یک دیگر از اولویت‌های این حوزه بوده است، عنوان کرد:  از سال گذشته تاکنون از مجموع ۴۹۴ فقره پرونده مسن تعداد ۴۷۴ منجر به صدور رای شده که این موضوع موید این مطلب است که بیش از ۹۵ درصد از پرونده‌های مسن تعیین تکلیف شده‌اند.