رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: در سال ۱۳۹۸ از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی جلوگیری شد و ۶ واحد تولیدی در معرض تعطیلی نیز احیاء شدند و ۲۳۴ نفر به کار بازگشتند.

در پنجمین روز از هفته قوه قضاییه صبح امروز مراسم بزرگداشتی در سالن جلسات دادگستری کل استان خراسان شمالی برگزار شد.

در این مراسم که آیت الله یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بجنورد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رییس کل محاکم عمومی و انقلاب مرکز استان، استاندار و جمعی از مدیران و مقامات دستگاه‌های اجرایی و انتظامی استان و بعلاوه تعدادی از قضات و کارکنان مجموعه قضایی استان و سازمان‌های تابعه نیز حضور داشتند، رییس کل دادگستری کل استان خراسان شمالی در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد دستگاه قضایی استان، خراسان شمالی حوزه‌های صیانت از حقوق عامه، توسعه خدمات الکترونیک قضایی، پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد مقامتی را از مهمترین بخش‌های عملکردی و از زمره شاخص‌های قابل قبول در نظرسنجی‌ها توصیف کرد.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۸ از تعطیلی ۱۰ واحد تولیدی جلوگیری شد و ۶ واحد تولیدی در معرض تعطیلی نیز احیاء شدند و از بازگشت به کار ۲۳۴ نفر از بیکار شدگانی که در اثر توقف فعالیت واحد‌های تولیدی شغل خود را از دست داده بودند، خبر داد.

یعقوبی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز قوه قضاییه را یکی از اجزاء اصلی نظام و انقلاب و حاکمیت اسلامی برشمرد و با تأکید بر اقامه عدل، انصاف و قسط و داد بین مردم تصریح کرد: با جلب رضایت و خشنودی عمومی می‌توان اذعان داشت چشم انداز قوه قضاییه به ویژه در حوزه ریاست آیت الله رییسی روشن و امیدوار کننده است.

شجاعی استاندار خراسان شمالی با اشاره به ساماندهی و انتظام امور استان با مساعدت دستگاه قضایی تعامل و ارتباط متقابل و همکاری فی مابین مجموعه قضایی و استانداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی را مطلوب و سازنده ارزیابی کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم حیدری، معاون قضایی رییس کل به عنوان قائم مقام رییس کل دادگستری استان معرفی شد و از قضات و از زحمات و تلاش‌های کارکنان نمونه دستگاه قضایی و سازمان‌های تابعه نیز با اهداء لوح تقدیر، قدردانی بعمل آمد.