رییس دادگستری قزوین از حمایت قضایی بیش از ۵۰ واحد تولیدی طی سال گذشته خبر داد.
نشست خبری رییس کل دادگستری، دادستان مرکز و سایر مسئولان قضایی استان قزوین به مناسبت هفته قوه قضائیه با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.
 حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در این نشست با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد شهید راه عدالت آیت الله بهشتی اظهار داشت: شهدای والا مقام با نثار خون مقدس خود، درخت اسلام را آبیاری کردند و امروز شاهد میوه‌های درخت انقلاب هستیم و با همه سختی‌ها و کمبود‌ها به یاری خدا این انقلاب به مسیر خود ادامه می‌دهد.
مقام ارشد قضایی استان قزوین در رابطه با اولویت‌های دستگاه قضا در سال جاری، بیان کرد: حفظ کرامت مراجعان به دستگاه قضا، مبارزه با فساد مالی و اقتصادی، حمایت از جهش تولید، کاهش ورودی پرونده‌های قضایی، جلوگیری از اطاله دادرسی، توسعه دادرسی الکترونیک و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های معوقه از جمله این اولویت‌ها است.
وی افزود: پس از انتصاب آیت الله رییسی به سمت ریاست قوه قضاییه، اجرای سیاست‌های تحول و برخورد با مفسدان در همه بخش ها، این امید را در ملت ایران ایجاد کرده است و این حقیقت را یادآوری می‌کند که انقلاب اسلامی با همه کمبود‌ها مسیر خودش را می‌رود و ما هم در مسیر عدالت ناب محمدی هر آنچه که مشکل ساز باشد را بررسی و رفع می‌ کنیم.
رییس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به موضوع وجود فساد در دستگاه‌های اجرایی و ادارای کشور، اذعان نمود: مبارزه با فساد مسئله‌ای نیست که فقط به کشور ایران مربوط باشد بلکه در کل دنیا مطرح است و باید برای جلوگیری از آن، نظارت‌ها را بیشتر و قوانین را کارآمدتر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تأکید کرد: به دستور رهبر معظم انقلاب همه قوا به ویژه قوه قضابیه باید در مبارزه با فساد صد درصد انقلابی یعنی عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوز انه، منصفانه و قاطعانه عمل کنند.
وی افزود: استکبار جهانی با استفاده از همه ابزار‌های رسانه‌ای به دنبال تخریب جمهوری اسلامی است و با بزرگ نمایی در پرونده‌های فساد به دنبال نا امید کردن مردم است.
رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: برخورد جدی دستگاه قضا برای مفسدان هشدار دهنده و بازدارنده و برای دشمنان پیام محکمی است که نظام با متخلفین در هر جایگاهی برخورد قاطعانه می‌ کند.
مقام ارشد قضایی استان اظهار داشت: امروز موضوع فساد از جریان قانون هم گذشته و به حقوق مردم تجاوز کرده و اگر برخورد‌ها قاطعانه نباشد با چالش‌های جدی در آینده مواجه خواهیم شد.
ربیس کل دادگستری استان، وظیفه اصحاب رسانه را بیان خواست مردم دانست و گفت: رسانه‌ها باید مراقب باشند که مطالب واقعی را بدون غرض ورزی و بر اساس اسناد محکم و درست منتشر کنند تا مبادا دشمنان از این اخبار و گزارش ها، سوء استفاده کنند.
مقام ارشد قضایی استان گفت: در سال رونق تولید، ۵۶ شرکت و واحد تولیدی استان قزوین مورد حمایت قضایی قرار گرفتند و برای حل مشکلات آن‌ها تلاش شد. اگر این حمایت قضایی و اجرایی از واحد‌های تولیدی استان در سال گذشته صورت نمی‌گرفت احتمالاً تعدادی از واحد‌های تولیدی استان با مشکل مواجه شده و بیش از پنج هزار کارگر تعدیل یا اخراج می‌شدند.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته براساس اصل ۴۴ قانون اساسی برای خصوصی سازی تعدادی از واحد‌های تولیدی استان اقدام شد که به دلیل فقدان اهلیت و صلاحیت متقاضیان، سوء مدیریت، فقدان توانایی مالی و تعهد لازم با مشکلات متعددی در برخی از واحد‌های تولیدی استان مواجه شدیم.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تصریح کرد: امیدواریم امسال که مزین به سال جهش تولید است با کمترین مشکل کارگران در استان روبه رو باشیم و بتوانیم با همکاری تمامی دستگاه‌ها گام‌های بلندی برای حل مشکلات صنایع استان و تحقق شعار سال برداریم.
مقام ارشد قضایی استان تأکید کرد: عید امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا به دستور رییس قوه قضاییه، یک هزار و ۴۵۰ نفر از زندانیان استان به مرخصی رفتند که اقدام مؤثری در پیشگیری از شیوع کرونا در استان بود.