رییس شورا‌های حل اختلاف کردستان از بخشش یک محکوم به قصاص در سقز خبر داد و گفت: به همت شعبات زندان و هشتم شورا‌های حل اختلاف شهرستان سقز خانواده اولیای دم پس از پنج سال از قصاص قاتل فرزندشان گذشت کردند.

برجعلی برهان پناه در گفتگو با میزان از بخشش یک محکوم به قصاص در سقز خبر داد و اظهار داشت: در خرداد ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان سقز بر اثر نزاع بین دو جوان یک فقره قتل صورت می‌گیرد که پس از طی مراحل دادرسی نهایتا در سال ۱۳۹۷ حکم قصاص نفس صادر و آماده اجرای حکم می‌گردد.

وی افزود: در نهایت پرونده همزمان به شعبه ویژه زندان و شعبه هشت شورا‌های حل اختلاف شهرستان سقز جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع می‌گردد که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم نهایتا در تاریخ ۱۹/ ۰۳/ ۱۳۹۹ با پذیرش شروط مد نظر، خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.

برهان پناه تاکید کرد: پرونده مذکور سومین پرونده قتل عمدی بود که در سال جاری با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شورا‌های حل اختلاف شهرستان سقز با صلح و سازش ختم به خیر گردید.

رییس شورا‌های حل اختلاف کردستان با بیان اینکه شورا‌های حل اختلاف یک فرصت کم نظیر برای ترویج و توسعه فرهنگ صلح و سازش و حل و فصل اختلافات مردم می‌باشد که باید از ظرفیت این نهاد مردمی نهایت استفاده به عمل آید.