رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: شرایط حساس و خاص فعلی در کنار شرایط خاص مراجعین به این سازمان که نوعاً افراد متالم و آسیب دیده هستند، موجب کاهش آستانه تحمل مردم می‌شود بنابراین ما وظیفه داریم به بهترین شکل با سعه صدر و حفظ تکریم و عزتمندی به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

عباس مسجدی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده یگان انتظامی سازمان زشکی قانونی که صبح امروز یکشنبه ششم مهر ماه در ستاد سازمان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، افزود: نیروی انتظامی از نقاط مرزی تا مراکز شهر‌ها حضوری جدی و پررنگ در حفظ امنیت و آرامش برعهده دارد و به عنوان نیرویی مقتدر، مردمی و خدمتگذار ایفای نقش می‌کند.

وی با بیان اینکه همکاران نیروی انتظامی ویترین کاری ما هستند، اظهار داشت: لباس سبز پلیس موجب آرامش مردم است و مردم گرفتار با دیدن این لباس به آرامش و احساس امنیت می‌رسند حال آنکه همین پوشش برای متخلفان بازدارنده است.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن قدردانی از تلاش‌های سرهنگ طاهری فرمانده سابق یگان انتظامی سازمان که به درجه بازنشستگی نائل شدند، برای سرهنگ خالوندی فرمانده جدید، آرزوی موفقیت و ابراز امیدواری کرد: با همکاری نیروی انتظامی مستقر در سازمان بتوانیم شرایط بهتر و مناسب تری را برای ارائه خدمت به مردم فراهم کنیم.

مسجدی همچنین با توجه به اهمیت نوع برخورد با مراجعین پزشکی قانونی که عمدتاً افرادی متالم و آسیب دیده هستند، خواستار ارائه آموزش‌های روان‌شناسی اجتماعی به سربازان یگان حفاظت این سازمان شد.

در ادامه این جلسه سرهنگ رستگار فرمانده کل یگان حفاظت قوه قضاییه نیز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و اشاره به تلاش‌های نیروی انتظامی برای حفظ امنیت و آرامش کشور گفت: نیروی انتظامی تاکنون ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز برای حفظ نظم و امنیت تقدیم نظام کرده است و در این نیرو هر روز شهادت همکارانمان را در راه حفظ امنیت کشور شاهد هستیم.

وی با تأکید بر اهمیت تأمین امنیت در کشور تصریح کرد: برقراری امنیت موجب توسعه فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و … در کشور خواهد شد و پلیس همواره برای حفظ این امنیت با همکاری نهاد‌های دیگر تلاش می‌کند.

سرهنگ رستگار پزشکی قانونی را یکی از ارگان‌های مؤثر در حفظ امنیت کشور برشمرد و اظهار داشت: پزشکی قانونی با ارائه نظرات کارشناسی، پلیس را در کشف جرم و شناسایی مجرمین کمک می‌کند و این سازمان در بحث تولید و تأمین امنیت و نیز پیشگیری از وقوع جرم بسیار تأثیرگذار است.

فرمانده کل یگان حفاظت قوه قضاییه با اشاره به تلاش‌های این یگان برای برقراری آرامش در امکنه قوه قضاییه و جلوگیری از ورود افرادی که قصد برهم زدن نظم و امنیت را دارند افزود: پلیس اجازه ورود برهم‌زنندگان نظم را به امکنه قوه از جمله سازمان پزشکی قانونی نخواهد داد و برای حفظ امنیت در این ساختمان‌ها تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.