دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین با بیان اینکه مسئولان راه آهن استان به تعهدات عمل نکردند گفت: با دستور قضایی خط دوم ریلی جدیدالاحداث مسدود شد.
پل روگذر احمدآباد آبیک در ورودی ایستگاه این شهر که یکی از مسیر‌های مورد استفاده شهروندان جهت تردد بوده است در جریان دو بانده کردن راه آهن منطقه تخریب شد که پس از راه اندازی این خط ریلی اقدامی جهت ساخت مجدد آن صورت نگرفت.

سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب آبیک با اشاره به اینکه مسئولین راه آهن استان به تعهدات خود عمل نکرده‌اند گفت: با وجود تذکرات متعدد دادستانی آبیک بعنوان مدعی العموم و بدنبال نارضایتی شهروندان از وضعیت حادث شده و بروز تصادفات جرحی و خسارتی طی اجرای این پروژه متاسفانه راه آهن استان با اینکه ملزم بود پس از تخریب پل و ساخت باند دوم راه اهن پلی عریض‌تر احداث نماید، به تعهدات خود عمل ننموده و در یک اقدام خلاف تعهدات خود، خط دوم ریلی را قبل از احداث پل تخریب شده افتتاح کرد.

این مقام قضایی متذکر شد: با توجه به شرایط موجود و موج اعتراض شهروندان از شرایط پیش آمده و اختلال ایجاد شده در زندگی روزمره ساکنین منطقه، دادستانی این شهرستان با اعطا مهلت ۱۰ روزه به مدیران راه اهن کل استان جهت آغاز ساخت پل تخریب شده، اعلام داشت که چنانچه در مهلت مقرر اقدامی صورت نگیرد با دستور قضایی خط دوم ریلی جدیدالاحداث مسدود و هر گونه خسارت در این زمینه متوجه مدیران مربوطه خواهد بود.

احمد زاده تصریح کرد: با توجه به گذشت مهلت ۱۰ روزه اعطایی و عدم اقدام از سوی متولیان و مدیران سازمان مربوطه با صدور دستور قضایی خط جدیدالاحداث ریلی مسدود شد.