رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع گفت: اربابان رجوع به عنوان سفیران الهی هستند که ضمن محترم شمردن، باید نسبت به آن‌ها پاسخگو بود.
حجت الاسلام و المسلمین حمیدی، رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی در جلسه معارفه دادستان شهرستان زیرکوه گفت: پر خطر‌ترین وظیفه در نظام مقدس جمهوری اسلامی اجرای عدالت است که بر عهده قضات است. این وظیفه‌ای بسیار سنگین است که خداوند ابتدا به پیامبرانش داد و هم اکنون این مسئولیت پرخطر، بر عهده قضات است.

رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی عنوان کرد: در نظام اسلامی جایگاه مسئولان جز جایگاه نوکری و خدمتگزاری، چیز دیگری نیست. هر گاه در این جایگاه قرار گرفتیم، آن موقع خواهد بود که خواهیم توانست وظیفه خودمان را به خوبی انجام دهیم و خواهیم توانست مشکلات مردم را حل کنیم و رضایت خداوند متعال نیز در همین است.

وی با بیان اینکه به عنوان خدمتگزاران جمهوری اسلامی در هر منطقه‌ای که باشیم مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده ماست، خاطرنشان کرد: این مسئولیت همان پاسداری از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که از جهتی فرصتی از سوی خداوند به ماست و این فرصت‌ها بسیار کوتاه است. خوشا به سعادت کسانی که فرصت‌ها را غنیمت بشمارند و به موقع و درست از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با تاکید بر لزوم پاسخگو بودن به اربابان رجوع افزود: اربابان رجوع به عنوان سفیران الهی هستند که ضمن محترم شمردن، باید نسبت به آن‌ها پاسخگو بود. اگر به ارباب رجوع به عنوان سفیر الهی نگاه کردیم، آن موقع خواهد بود که ارباب و نوکر و خادم به درستی معنا پیدا خواهد کرد.

رییس کل دادگستری استان خراسان جنوبی در ادامه گفت: ما باید مسئولیت خودمان را، در مدتی که عهده دار آن هستیم به این منوال بگذرانیم، در هر جای نظام باشیم فرقی نمی‌کند. در مرکز کشور، شهرستان، روستا، محله و… باید به بهترین وجه خادم مردم باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی تصریح کرد: اگر پشتیبانی مردم در نظام نباشد، اگر حمایت مردمی پشت سر مسئولان نظام نباشد نه آن نظام نظام اسلامی است و نه مسئولان، مسئولانی وظیفه شناس و عادل خواهند بود.

وی تاکید کرد: این پشتیبانی و حمایت مردمی است که نظام را سرپا نگهداشته. همه دستگاه‌ها باید خادم مردم باشند. دستگاه قضایی نیز نه تنها از این موضوع مستثنی نیست، بلکه بیشتر نیازمند حمایت و پشتیبانی مردم است تا بتواند از تنگنا‌های فراروی خودش عبور کند. احقاق حقوق مردم، احقاق حقوق عامه که هم اکنون بیشتر از پیش در دستور کار قضایی کشور است باید محقق شود.

در این مراسم سید هادی حسینی به عنوان دادستان عمومی و انقلاب زیرکوه منصوب و از اقدامات احسان خسروی تقدیر به عمل آمد.