دبیرکل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه یکی از سند‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در مواجه با نقض حقوق بشر اسناد جنایات تروریستی آمریکاست، از ارائه اسناد ۱۷ هزار شهید ترور به سازمان ملل خبر داد.

سید محمدجواد هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به اینکه یکی از جنایات بزرگی که با حمایت مستقیم کشور‌های غربی و آمریکایی در کشور ما انجام شد تروریسم است، بیان کرد: کشور ما درباره قربانی بودن تروریسم مظلوم واقع شده است به طوری که دشمنان بر خلاف واقعیات تلاش می‌کنند کشور ما را حامی تروریسم جلوه بدهند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: در هیچ جای دنیا همچون ایران عالیرتبه‌ترین مقامات یک کشور توسط گروهک‌های تروریستی به شهادت نرسیده‌اند و گروهک‌هایی که این جنایات را انجام داده‌اند به صورت رسمی در کشور‌های حامی حقوق بشر دفاتر رسمی نداشته‌اند.

هاشمی‌نژاد با بیان اینکه بنیاد هابیلیان بررسی جنایات تروریستی در ایران را دنبال و اسناد را جمع‌آوری می‌کند، گفت: تاکنون اسناد ۱۷ هزار شهید ترور در کشورمان جمع‌آوری و به سازمان ملل ارائه و مورد قبول این سازمان نیز واقع شده است.

فرزند شهید آیت‌الله عبدالکریم هاشمی‌نژاد در پایان اسناد جنایات تروریستی آمریکا را یکی از سند‌های مهم جمهوری اسلامی ایران در ارائه به دنیا در مواجه با نقض حقوق بشر توسط این کشور دانست.