رییس کل دادگستری استان مرکزی گفت: از اداره کل زندان‌های استان می‌خواهم که هر چه سریعتر لیستی از زندانیانی که محکومیت‌های مالی پایینی دارند و با پرداخت آن آزاد خواهند شد را در اختیار ستاد دیه استان قرار دهد تا با بررسی دقیق موجبات آزادی این زندانیان فراهم شود.

رییس کل دادگستری استان مرکزی با بیان اینکه ما اگر بتوانیم حتی یک زندانی محکوم مالی را آزاد کنیم این موضوع می‌تواند تاثیر بسزایی در حمایت از خانواده‌های زندانیان داشته باشد، گفت: در این شرایط آن‌ها آسیب کمتری خواهند دید.

وی افزود: از اداره کل زندان‌های استان می‌خواهم که هر چه سریعتر لیستی از زندانیانی که محکومیت‌های مالی پایینی دارند و با پرداخت آن آزاد خواهند شد را در اختیار ستاد دیه استان قرار دهد تا با بررسی دقیق موجبات آزادی این زندانیان فراهم شود.

حجت السلام والمسلمین موسوی بیان داشت: در پرونده‌های شورای حل اختلاف که معمولا میزان محکومیت‌های مالی پایین است ستاد دیه می‌تواند نقش مهمی در آزادی بسیاری از این گونه زندانیان داشته باشد.

رییس کل دادگستری استان مرکزی خطاب به مدیر کل زندان‌های استان مرکزی و مسئولین ستاد دیه عنوان کرد: از جمله نهاد‌هایی که می‌تواند در هفته‌ی بزرگداشت قوه قضائیه عملکردی خوبی از مجموعه حقوقی و قضائی استان به جای بگذارد مطمئناً ستاد دیه است.

وی افزود: در این راستا از هیچ تلاشی فروگذاری نکنید و راهکار‌های خود را جهت رسیدن به نتیجه مطلوب اعلام کنید.

حجت السلام والمسلمین موسوی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) می‌تواند کمک شایانی در بحث آزادی محکومین مالی داشته باشد و انتظار می‌رود که در این خصوص همکاری لازم را با مسئولین ستاد دیه داشته باشد.