رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه بی انضباطی موجود در بازار بنا به تمام دلایلی که در پشت قضیه وجود دارد، گفت: دستگاه قضایی با تمام توان خود آماده حمایت و پشتیبانی‌های تخصصی از تیم‌های نظارتی است.
یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با مدیرکل مدیریت عملکرد و سلامت اداری سازمان تعزیرات حکومتی کشور گفت: با توجه به وضعیت کنونی بازار و نابه سامانی‌های اقتصادی انتظار به حق مردم این است که دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی به وظایف خود به شکلی صحیح، به موقع و جدی عمل کنند؛ زیرا در صورت تحقق اراده جمعی و بر مبنای هم افزایی دستگاه‌های ذیربط می‌توان بخش زیادی از مشکلات موجود در حوزه بازار را رفع کرد.

رییس کل دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: بی انضباطی موجود در بازار بنا به تمام دلایلی که در پشت قضیه وجود دارد، باید نظم داده شود و انتظار از نهاد‌های حاکمیتی و نظارتی این است که در راستای نظارت بر قیمت‌ها و انسجام بخشی به وضعیت کنونی بازار به صورت جدی تری ورود کنند.

وی با اشاره به اینکه آشفتگی‌های موجود در بازار در کنار وجود تورم و گرانی مردم را بیشتر آزار می‌دهد، خاطرنشان کرد: تفاوت و تنوع قیمت کالا‌های واحد در هر یک از مغازه ها، ذهن مردم را آشفته می‌کند؛ زیرا اینگونه به نظر می‌رسد که قیمت گذاری‌ها بر مبنای سلیقه شخصی تولیدکنندگان و فروشندگان و در نبود نظارت‌های دقیق از سوی مراجع مربوطه انجام می‌شود.

موحد با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صمت، اصناف و سایر نهاد‌های مربوطه باید به وظایف نظارتی خود در حوزه بازار به صورت جامع عمل کنند، گفت: دستگاه قضایی نیز با تمام توان خود آماده حمایت و پشتیبانی‌های تخصصی از تیم‌های نظارتی است تا وضعیت بازار به وضعیت بهتر ارتقاء یابد و در صورت مشاهده هر گونه اقدام در راستای اخلال در نظام اقتصادی کشور برخورد‌های قانونی لازم با مسببان آن انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی استان کرمان آمادگی خود برای حمایت و پشتیبانی از اقدامات تعزیرات حکومتی و ستاد تنظیم بازار استان کرمان را اعلام کرده تا خدمت به مردم به بهترین شکل ممکن انجام شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: در حوزه مبارزه با کالای قاچاق نیز پرونده‌های بزرگی در استان کرمان تشکیل شده و به نتایج خوبی نیز رسیده است و اقدامات مورد نیاز در این حوزه نیز با جدیت دنبال می‌شود.

مدیرکل مدیریت عملکرد و سلامت اداری سازمان تعزیرات حکومتی کشور نیز در سخنانی ضمن تقدیر از همراهی دستگاه قضایی استان کرمان با مجموعه تعزیرات حکومتی گفت: در صورتی که چتر حمایتی دستگاه قضایی از تعزیرات حکومتی گسترده نباشد، این سازمان در انجام برنامه‌های خود موفق نخواهد بود.

محمود احمدی با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی سطح انتظارات از تعزیرات حکومتی به میزان قابل توجهی افزایش داشته است، ادامه داد: سطح توقعات از سازمان تعزیرات حکومتی بیشتر از امکانات و ابزار‌هایی است که در اختیار این سازمان قرار دارد.

وی ضمن تاکید بر ورود حجم بالای پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی در سطح کشور، عنوان کرد: در استان کرمان طی سال گذشته ۲۳ هزار پرونده به تعزیرات حکومتی وارد شده است.

مدیرکل مدیریت عملکرد و سلامت اداری سازمان تعزیرات حکومتی کشور با اشاره به انتظارات موجود برای اعمال نظارت بر بازار از سوی تعزیرات حکومتی، گفت: سازمان‌های صمت و علوم پزشکی در بخش‌های نظارتی وظیفه دارند و سازمان تعزیرات حکومتی نیز به منظور ارائه پاسخ مناسب به درخواست مردم در بعد نظارتی، اقدام به راه اندازی گشت‌های مشترک با سازمان‌های مربوطه کرده است و در این رابطه اداره کل گشت‌های مشترک نیز در سازمان تعزیرات حکومتی تشکیل شده است.

احمدی اظهار کرد: اداره کل تعزیرات حکومتی استان کرمان از ادارات موفق به شمار می‌رود و در سال جاری نیز در جشنواره شهید رجایی موفق به کسب رتبه‌های برتر شده است و از این رو در تعامل با دستگاه قضایی آماده هستیم که در راستای ترمیم نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت اقدام کنیم.