رییس کل دادگستری استان همدان با بیان اینکه دستگاه قضا از همکاری خانواده‌های ایثارگران و جانبازان با کمیته مصلحین استقبال می‌کند گفت: بی تردید جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با آن خلوص نیت همیشگی می‌توانند به حل اختلافات موجود در بین مردم بپردازند.
 رییس کل دادگستری استان همدان با جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس دیدار کرد.
محمدرضا عدالتخواه در این دیدار با بیان اینکه آن خون پاک ریخته شده همچون خون شهید حاج قاسم سلیمانی انقلاب اسلامی در مسیر خود بیمه کرد، افزود: در سال ۶۰ شاهد ترور‌های بسیاری بودیم که منجر به شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانش، شهید رجایی و شهید باهنر و همچنین تعدادی از ائمه جمعه همچون شهید صدوقی و شهید مدنی و یا انسان‌ها و شهدای وارسته‌ای از جمله شهیدان؛ چمران، نامجو، کلاهدوز، محلاتی، و جهان آراء بودیم.

عدالتخواه به ترور نافرجام آیت الله خامنه‌ای در همان سال هم اشاره کرد و گفت: خداوند تعالی خواست تا این ذخیره ارزشمند انقلاب برای نظام بماند و این گونه بیش از ۳۰ سال در برابر توطئه‌های همه جانبه دشمنان کشتی انقلاب را با درایت تمام هدایت کند.

وی با بیان اینکه امروز اقتدار انقلاب اسلامی مدیون خون شهدا و از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران است، تصریح کرد: این مسئله وظیفه ما را سنگین‌تر کرده که باید همیشه و در همه حال پاسدار خون شهدا و آن رشادت‌های ایثارگران و جانبازان باشیم که خالصانه در راه دین و انقلاب ایثار کردند.

رییس کل دادگستری استان همدان در ادامه با اشاره به احادیث نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) مبنی بر اینکه پاداش و سعادت بزرگی در انتظار کسانی است که به فکر اصلاح ذات البین و حل اختلاف بین مردم و گروه‌های مختلف هستند، عنوان کرد: در احادیث معتبری نقل شده که آنانی که اصلاح ذات البین را انجام می‌دهند مقربین درگاه الهی هستند و آنانی که دست دوستی کسی که برای رفع اختلاف اقدام کرده را رد می‌کنند، لعن شده اند.

عدالتخواه به تشکیل ستاد تألیف قلوب و کمیته‌های مصلحین و معتذرین به عنوان کمیته‌های معین این ستاد هم پرداخت و اظهار کرد: بی تردید جانبازان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس با آن خلوص نیت همیشگی که دارند می‌توانند در مساجد، محله‌ها و صنوف مختلف حضور یابند و با کلام شیوای خود به حل اختلافات موجود در بین مردم بپردازند.

وی با بیان اینکه تجربه و خلوص نیت خانواده‌های معزز شهد، ایثارگران و جانبازان برای اصلاح ذات البین می‌تواند کمک کار کمیته مصلحین باشد، تصریح کرد: از همکاری این عزیزان با دستگاه قضایی در کمیته‌های مصلحین و معتذرین به منظور فراهم ساختن شرایط صلح و سازش بین طرفین دعوا استقبال می‌کنیم.