مرکز مهر خانواده دادگستری استان کرمان با هدف ایجاد تسهیلات ویژه در رابطه با آسیب‌های اجتماعی حوزه خانواده و ارائه مشاوره به پرسنل دستگاه قضایی افتتاح و راه اندازی شد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان گفت: همزمان با هفته قوه قضاییه مرکز مهر خانواده دادگستری استان باتوجه به قانون و ماده ۶۸ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از خانواده، جهت کاهش آسیب‌های حوزه خانواده توسط دادگستری و با همکاری ارگان‌های مربوطه، راه اندازی شده است.

سید مهدی قویدل اظهار کرد: مرکز مهر خانواده دادگستری، به همت و تلاش معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان و با هدف ایجاد تسهیلات ویژه در رابطه با آسیب‌های اجتماعی حوزه خانواده و ارائه مشاوره به پرسنل دستگاه قضایی راه اندازی شد.

وی گفت: ارائه خدمات مشاوره، روانشناختی، مددکاری، آموزشی و حمایتی از فرزندان و خانواده‌ها در جهت کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی آنها، ازجمله اقدامات این مرکز به شمار می‌روند.

قویدل ادامه داد: این مرکز در تمامی روز‌های هفته خدمات رسانی خواهد کرد و توسط یک مدیر، روانشناس، مددکار و مامور انتظامی اداره و علاوه بر خدمات فوق، بازدید از منزلِ خانواده‌ها و زوج درمانی نیز انجام می‌شود.

وی بیان کرد: نحوه ارجاع پرونده‌ها به مراکز مهر نیز بدین صورت است که با هماهنگیِ قضات شعب خانواده، اجرای احکام و کلانتری‌ها پرونده‌ها ارجاع داده می‌شوند.

گفتنی است، مرکز مهر خانواده دادگستری استان کرمان در خیابان قرنی، جنب بانک سامان واقع شده است.