معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با اشاره به فعالیت ۳ مرکز صیانت از خانواده در استان گفت: چهارمین مرکز صیانت از خانواده استان در شهرستان ابرکوه راه اندازی می‌شود.

محمد حسین رحیمی‌زاده با اشاره به تقسیم کار صورت گرفته در سطح کشور در بحث خانواده گفت: به موجب مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، رصد و آموزش‌های قبل از ازدواج به سازمان ورزش و جوانان، در مرحله عقد و تحت عنوان آموزش‌های حین ازدواج به دانشگاه علوم پزشکی محول شده است.

وی افزود: معاونت اجتماعی دادگستری به عنوان متولی در فرآیند دعاوی خانواده، بحث آموزش‌های حین طلاق را بر عهده دارد که حسب قانون دعاوی را جهت صلح و سازش به مشاوره ارجاع می‌دهد.

وی با اشاره به فعالیت اولین مرکز صیانت از خانواده استان در شهرستان میبد گفت: عملکرد موفق این مرکز باعث شد تا در شهرستان‌های اردکان و بهاباد نیز مرکز صیانت از خانواده راه اندازی شود.

رحیمی زاده اظهار داشت: طرح مرکز صیانت از خانواده از معدود طرح‌هایی است که از پایین به بالا اجرا شده به این معنی که ابتدا در شهرستان‌ها اجرا و سپس در مرکز استان اجرا می‌شود.

وی افزود: در شهرستان ابرکوه و با استفاده از ظرفیت مشاوره شاهد کاهش ۳۰ درصد پرونده دعاوی در حوزه خانواده در سال گذشته بوده ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد تصریح کرد: همچنین در شهرستان ابرکوه آمار طلاق توافقی ۲۲ درصد کاهش داشته است.