رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به این که بخشی از پرونده‌های ورودی به محاکم به دلیل ناآشنایی مردم به مسائل حقوقی است، گفت: دانشگاه یکی از بستر‌ها برای آموزش حقوق به مردم است.
هادی هاشمیان، رییس کل دادگستری استان گلستان در مراسم آغاز به کار دومین کلینیک حقوقی با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان گفت: اساتید و دانش آموختگان رشته حقوق و حقوقدانان عضو بسیج حقوقدانان در این کلینیک حضور دارند و به مراجعان مشاوره حقوقی رایگان می‌دهند.

رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به این که بخشی از پرونده‌های ورودی به محاکم به دلیل ناآشنایی مردم به مسائل حقوقی است، افزود: یکی از برنامه‌های ما در دوره تحول قوه قضاییه، دسترسی آسان مردم به مجامع حقوقی برای آشنایی با حقوق و تکالیف قانونی است.

وی با بیان این که دانشگاه یکی از بستر‌ها برای آموزش حقوق به مردم است، اظهار کرد: راه اندازی این کلینیک‌ها علاوه بر این که دسترسی مردم به خدمات حقوقی را آسان می‌کند، محل خوبی برای کارآزموده شدن و کسب تجربه برای دانش آموختگان و دانشجویان رشته حقوق است.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی طاهری، رییس دانشگاه آزاد استان گلستان هم در این مراسم با استقبال از مشارکت با دانشگاه گفت: وکلا و اساتید حقوق روز‌های دوشنبه و چهارشنبه از ساعت ۸ تا ۱۱ صبح در اتاق مشاوره طبقه دوم ساختمان حکیم جرجانی دانشگاه آزاد گرگان برای ارائه مشاوره رایگان حضور دارند.

نخستین کلینیک حقوقی با مشارکت دادگستری و کمک اساتید و دانشگاهیان در دانشگاه آزاد علی آبادکتول آغاز به کار کرد.

کلینیک‌های حقوقی بر اساس امضای تفاهم نامه همکاری دادگستری استان گلستان و دانشگاه آزاد در شهر‌هایی که رشته حقوق در مراکز دانشگاهی آن دانشجو می‌پذیرد، برپا می‌شود.

قرار است به علت شرایط کرونا، علاوه بر پاسخگویی حضوری، مشاوره حقوقی آنلاین هم به مردم در این کلینیک‌ها ارائه شود.