سرپرست شورا‌های حل اختلاف استان فارس با بیان اینکه این شورا در ۳۸ بخش مورد ارزیابی، رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است گفت: رتبه اول آزادی زندانیان در سال ۹۸ با ۱۳۸۳ نفر آزادی و رتبه سوم صلح و سازش در سال ۹۸ با ۲/۳۹ درصد مصالحه از جمله افتخارات این شورا است.
حجت الاسلام والمسلمین توانی  در گفت‎وگو با میزان گفت: در حال حاضر  مجموعه شوار‌ها با تعداد ۲ هزار و ۲۲۱ نیرو در ۴۶ مجتمع در سطح استان درحال فعالیت هستند و در ارزیابی صورت گرفته در سال ۹۸ توسط مرکز امور شورا‌های حل اختلاف کشور، شورا‌های حل اختلاف استان فارس در ۳۸ بخش مورد ارزیابی، رتبه دوم را در سطح کشور به خود اختصاص داد.

سرپرست شورا‌های حل اختلاف فارس اظهار داشت: میانگین ورودی سالیانه به شورا‌های استان در طول ۱۷ سال فعالیت، ۱۹۹ هزار پرونده در سال بوده است که این رقم در سال ۹۸ به بالغ بر ۲۱۹ هزار پرونده افزایش یافت.

وی با بیان اینکه حل و فصل دعاوی و ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شورا‌های حل اختلاف است، افزود: به تاسی از سیره اهل بیت با کمک معتمدین، ریش سفیدان، علما و ائمه جماعات با محوریت شورا‌های حل اختلاف جهت مصالحه پرونده‌های قتل اقدامات خوبی صورت گرفته و از ابتدای تاسیس شورا‌های حل اختلاف استان فارس تاکنون تعداد ۳۸۴ فقره پرونده قتل عمد به مصالحه ختم شده است.
حجت الاسلام توانی، رتبه اول آزادی زندانیان در سال ۹۸ با ۱۳۸۳ نفر آزادی، رتبه سوم صلح و سازش در سال ۹۸ با ۲/۳۹ درصد مصالحه، رتبه ششم کشوری در امر مختومه کردن پرونده‌های ورودی و موجودی را از جمله افتخارات شورا‌های حل اختلاف استان فارس برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با عنایت بیشتر رییس قوه قضاییه به مجموعه شور‌اها مشکلات این نهاد مردمی مرتفع شود.