رییس کل دادگستری استان مازندران در طرح میز خدمت که درمصلای ساری برگزارشد گفت: طرح برپایی میز خدمت در مصلا‌های جمعه به مناسبت هفته قوه قضاییه می‌تواند در حل مشکلات و مطالبه‌های قضایی گره‌گشایی کند.

حجت الاسلام اکبری در طرح میز خدمت که روز گذشته با حضور مسئولان قضایی برگزار شد گفت:همه تلاش ما آن است که مشکلات قضایی مردم شریف استان در کمترین زمان وبا مطلوب‌ترین شکل رسیدگی شود و همواره مدیران، قضات و کارکنان را توصیه به تکریم ارباب رجوع کرده و بر رعایت آن تاکید داریم.

وی ضمن رسیدگی به مشکلات قضایی ۸۰ نفر از مراجعه کنندگان، دستورات لازم را صادر کرد و بر این نکته تاکید کرد که طرح برپایی میز خدمت می‌تواند در حل مشکلات و مطالبه‌های قضایی گره‌گشایی کند.

رییس کل دادگستری استان مازندران در ادامه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی نمازجمعه ساری به مناسبت هفته قوه قضائیه به تشریح برخی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در مجموعه قضایی استان پرداخت.

حجت الاسلام اکبری با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان در هفتم تیر سال ۱۳۶۰ هفته قوه قضائیه را به قضات و کارکنان خدوم دادگستری و مجموعه قضایی استان تبریک گفت و از تلاش و اهتمام آنان در رسیدگی به حجم بالای پرونده‌های قضایی در دادگستری استان تشکر کرد.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه کاهش زمان دادرسی ازبرنامه‌های اصلی ما درسال گذشته بوده است تصریح کرد: براین اساس در بخش تجدید نظر با افزایش محاکم تجدید نظر و اختصاصی کردن آن اقدامات خوبی انجام شده است.

حجت الاسلام اکبری در تشریح بخش دیگری از عملکرد دستگاه قضایی استان به بیان اقدامات انجام شده در جهت قضازدایی و کاهش جمعیت کیفری و نتایج حاصل از آن به ویژه در بحث کنترل آسیب‌های اجتماعی پرداخت.

رییس کل دادگستری استان مازندران پیگیری جهت مساعدت به زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی از طریق اعطای مرخصی به منظور اخذ رضایت شاکی، اعطای تسهیلات به آنان از طریق ستاد دیه به منظور پرداخت به شکات با هدف آزادی زندانیان، استفاده از جایگزین‌های حبس را از دیگر برنامه‌های مجموعه قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری خواند.

حجت الاسلام اکبری در پایان تصریح کرد: دستگاه قضایی با تمام کمبود‌ها چه در حوزه مالی و اعتبارات و چه نیروی انسانی، خود را خادم مردم دانسته و می‌داند و در جهت ایجاد امنیت و اجرای عدالت و خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم قدم بر می‌دارد.