رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در سال ۹۸ و چندماه ابتدای سال ۹۹ در راستای حمایت از تولید ۱۷۵ پرونده حمایتی را در ستاد استانی حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفته است.

یدالله موحد در دیدار با استاندار کرمان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت، افزود: حسب الامر مقام معظم رهبری به ویژه در بند ۸ حکم انتصاب ریاست قوه قضاییه، همکاری با قوه مجریه و مقننه و هم افزایی با آن‌ها که سفارش همیشگی رهبر معظم انقلاب است، مد نظر قرار دارد.

وی از تعاملات دستگاه اجرایی استان کرمان با دستگاه قضایی تقدیر کرد و گفت: در اجرای این فرمایش مقام معظم رهبری در سطح کلان قوه قضاییه و همچنین در استان کرمان همواره رویکرد و راهبرد این بود که تعامل، همکاری و هم افزایی لازم بین قوای سه گانه ایجاد شود و تاکنون نیز این اتفاق افتاده و همواره سعی شده با حفظ استقلال سه قوه به ویژه دستگاه قضایی تعامل و همکاری مثبت و موثر را برقرار کنیم و اعتقاد داریم سه قوه از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و در یک سو و تحت امر ولایت فقیه انجام وظیفه می‌کنند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که برای حل مشکلات کشور راهی جز تعامل و برقراری فضای همکاری وجود ندارد، خاطرنشان کرد: دستیابی به امنیت پایدار جز با همکاری سه قوه محقق نخواهد شد.

موحد با تاکید بر اینکه امروز مسائل اقتصادی مساله اول کشور است و باید تمامی ظرفیت‌های قوا را به کار گیریم تا بر مشکلات کشور فائق آئیم، عنوان کرد: در سال ۹۸ و چندماه ابتدای سال ۹۹ در راستای حمایت از تولید ۱۷۵ پرونده حمایتی را در ستاد استانی حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفته است که توفیقات خوبی برای حل مشکلات این واحد‌ها حاصل شده و اگر این اقدامات نبود شاید ادامه خدمت بالغ بر ۹ هزار نفر در بخش تولید با مشکل مواجه می‌شد.

وی با اشاره به حل مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز، بررسی مشکلات واحد‌های دامپروری در خلیل آباد و مشکلات کوره‌های آجرچزی در دشت جوپاری اظهارداشت: واحد‌های تولیدی استان برای حل مشکلات خود در حوزه‌های مختلف از جمله تامین نقدینگی و تامین مالی و موانعی که ممکن است برخی دستگاه‌های اجرایی داشته باشند به ستاد حمایت قضایی از اقتصاد مقاومتی در ابعاد حقوقی و قضایی متوسل می‌شوند و بسیاری از موانع را مرتفع کرده است تا بتوانند در فضای مناسب تری به فعالیت‌های اقتصادی خود ادامه دهند.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان این مطلب که سطح تعاملات موجود استان کرمان برای رفع موانع تولید و همکاری دستگاه قضایی با اتاق بازرگانی در کشور نمونه است، تصریح کرد: مرکز داوری در اتاق بازرگانی تشکیل شده و به صورت جدی مورد حمایت دستگاه قضایی استان کرمان قرار دارد.

موحد گفت: قرارداد‌های بانکی از ماهیت تا عمل و آنچه منعقد می‌شود، در همایشی با حضور قضات کشوری، اندیشمندان و حقوقدانان مورد بررسی قرار گرفته است که نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است.

وی با تاکید بر این مطلب که همایش‌های خوبی با رویکرد حمایت از سرمایه گذاران در استان کرمان از سوی دستگاه قضایی برگزار شده است، تاکیدکرد: دادگستری استان اهتمام جدی دارد که برای حل مشکلات جامعه و کشور با همکاری سایر دستگاه‌ها قدم‌های رو به جلویی را بردارد، زیرا باور بر این است که بسیاری از مشکلات جز با همکاری و تعامل حل نخواهد شد.

رییس کل دادگستری استان کرمان عنوان کرد: امروز قوه قضاییه در مسیر اجرای رویکرد‌ها و برنامه‌های تحولی خود نیاز به همکاری سایر قوا دارد، زیرا بدون تصویب قوانین لازم به اهداف خود دست نخواهد یافت و در تامین امکانات و نیروی انسانی نیز به همکاری دولت نیاز دارد و دستگاه‌های اجرایی نیز برای رفع مشکلات و موانع پیش روی خود نیاز به حمایت مقتدرانه دستگاه قضایی دارند و این ضرورت‌ها باعث می‌شود بیش از گذشته احساس کنیم که باید تعامل و همکاری موجود را تقویت کنیم.

موحد خاطرنشان کرد: باور اعضای شورای قضایی استان کرمان بر این است که تعاملات موجود با سایر قوا را ارتقا دهند تا در مسیر آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام برداشته شود.

استاندارکرمان نیز در این نشست گفت: امیدواریم بر اساس تعامل بتوانیم برای حدمت به مردم و در نهایت رسیدن به رضایت خداوند گام برداریم.

محمدجواد فدائی از دستگاه قضایی در مسیر تعاملات موجود برای حل مشکلات جامعه تقدیر کرد و گفت: با ایجاد راه حل‌های جدید می‌توان بسیاری از مشکلات موجود را برطرف کرد.

وی افزود: تعامل بسیار خوبی برای حل مشکلات مردم انجام شده و هنوز مشکلات بسیاری وجود دارد که می‌توان در تعامل با قوه قضائیه این مشکلات را برطرف کرد.