مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به صدور نزدیک به ۱۲۷ هزار فقره سند مالکیت کاداستری در مدت سپری شده از سال جاری تصریح نمود: در نیمه دوم سال نیز سرعت بخشی به فرایند تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای با هدف اجرای بهینه برنامه‌های مندرج در قانون جامع حدنگار را در دستور کار داریم.

سید مهدی هاشمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به صدور ۱۲۶ هزار و ۹۴۴ سند مالکیت کاداستری در ادارات تابعه ثبتی این استان از ابتدای سال جاری تا کنون از رشد بالغ بر ۱۳ درصدی در این زمینه خبر داد و بر تداوم این روند و صدور اسناد مالکیت کاداستری در اسرع وقت جهت سهولت بخشی به امور متقاضیان و نیل به اهداف مصوب در قانون جامع حد نگار تأکید نمود.

بنا به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس در مدت مشابه سال گذشته تعداد ۱۱۲ هزار و ۲۵۱ سند مالکیت کاداستری توسط ادارات ثبت اسناد و املاک فارس صادر و تسلیم متقاضیان گردیده بود.

وی افزود: در همین مدت پاسخگویی ادارات تابعه ثبتی سراسر استان به ۹۱ هزار و ۶۷۹ استعلام واصله از دفاتر اسناد رسمی و وصول بالغ بر ۸۱ هزار خلاصه معامله را شاهد می‌باشیم.

مدیرکل ثبت فارس ابراز داشت: با توجه به اینکه هدف ما پیاده سازی هر چه مطلوب‌تر برنامه‌های سازمانی و حرکت در مسیر اهداف ثبت نوین می‌باشد بر همین اساس با پیگیری و اجرای سیاست‌های مصوب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سرعت و صحت در ارائه خدمات به مردم شریف استان را دنبال می‌نماییم.

هاشمی استمرار سرعت بخشی به روند تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به کاداستری، تثبیت اراضی ملی و کشاورزی و و نظارت بهینه بر سامانه‌های مکانیزه اجرا در نیمه دوم سال جاری را از دیگر اولویت‌های مجموعه ثبتی این استان برشمرد و بیان داشت: همواره تسهیل دسترسی مردم به گستره خدمات ثبتی و حل معضلات ثبتی مراجعین در حداقل زمان ممکن را دنبال نموده و با التفات به این که حرکت تحولی سازمان ثبت جز در سایه همدلی و عزم جدی ادارات تابعه ثبتی میسور نمی‌باشد سعی داریم با تلاش مضاعف مسیر دستیابی به اهداف مصوب سازمانی را که تثبیت مالکیت‌ها و دفاع از حقوق ثبتی جامعه است هموار سازیم.