قائم مقام رییس کل دادگستری استان یزد کاهش جمعیت کیفری، حبس زدایی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و گفت: رشد ۵۰ درصدی استفاده از احکام جایگزین حبس در دادگاه‌های عمومی بخش زارچ نشان از همین موضوع را دارد.
علی اکبر شمس در آیین تکریم و معارفه روسای سابق و جدید دادگاه عمومی بخش زارچ در استان یزد گفت: کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی از اولویت‌های سند تحول قوه قضاییه است که در همه ارکان دستگاه قضا به آن پرداخت شده است.
این مقام قضایی کاهش جمعیت کیفری، حبس زدایی و استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس را از اولویت‌های دستگاه قضایی برشمرد و ابراز داشت: رشد ۵۰ درصدی استفاده از احکام جایگزین حبس در دادگاه‌های عمومی بخش زارچ نشان از همین موضوع را دارد.

قائم مقام رییس کل دادگستری استان از مبارزه با فساد به عنوان یکی دیگر از مسائل مورد اعتمام در قوه قضاییه یاد کرد و گفت: پس از انتصاب آیت الله رییسی به ریاست قوه قضاییه، بحث مبارزه با فساد به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و این مبارزه به صورت جدی در درون و بیرون دستگاه قضایی دنبال شده است.

شایان ذکر است در این مراسم ضمن تقدیر از محمد حسین دهقانی زاده به عنوان رئیس سابق دادگاه عمومی زارچ حسین رعیت به عنوان رئیس جدید دادگاه عمومی بخش زارچ معرفی گردید.
  • منبع خبر : میزان