دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهربابک از رفع تصرف ۱۹۲ هکتار اراضی ملی در این شهرستان خبرداد و گفت: ده‌ها ویلا که توسط برخی افراد ذی نفوذ و سودجو به صورت غیرمجاز ساخته شده بود تخریب شد.

علیرضا مظفری در گفت‌وگو با میزان در تشریح عملکرد کارگروه مبارزه با زمین خواری و تغییرکاربری‌های غیرمجاز دادستانی شهربابک بیان کرد: با دستور دادستانی ده‌ها ویلا که ارزش ریالی برخی از آن‌ها بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال بوده است در برخی مناطق خوش آب و هوا تخریب و از تغییر کاربری‌های غیرمجاز جلوگیری بعمل آمده است.

این مقام قضایی در شهرستان شهربابک با اشاره به اینکه متاسفانه عده‌ای افراد سودجو با شگرد ساخت وساز‌های غیرمجاز و تغییرکاربری‌های غیرمجاز قیمت زمین را در مناطق خوش آب وهوا به یکباره افزایش می‌دهند، افزود: بازگرداندن تغییرکاربری‌ها به کشاورزی منجر به افت شدید قیمت زمین تا حدود یک دهم در این مناطق شده است.

مظفری اعلام کرد: در یک پرونده فردی ۴۲ هکتار از اراضی مسکونی در حاشیه شهر “شهربابک”به ارزش ریالی ۷۰ میلیارد ریال تصرف کرده بود که با دستور دادستانی اراضی ملی رفع تصرف و به بیت المال بازگشت داده شد.

دادستان شهربابک گفت: طی چندماه اخیر بالغ بر ۱۵۰ هکتار از اراضی دولتی در مناطق برسه، ده قاضی، ده موسی، آبدر و بهمن آباد و بنیکه از توابع شهربابک رفع تصرف و به اداره منابع طبیعی اعاده شده است.

وی خاطرنشان ساخت: در راستای حمایت از میراث فرهنگی و گردشگری با دستور دادستانی جلوی ساخت و ساز‌های غیرمجاز و فاقد مجوزه‌های لازم در منطقه گردشگری میمند گرفته شده است.

دادستان شهربابک بیان کرد: در کنار برخورد‌های سخت و قهری با مفاسد اقتصادی و افراد سودجود، دستگاه قضایی در  مدت کوتاه در جهت حمایت از تولید، طرح ساماندهی اماکن تولیدکنندگان دام سبک و سنگین و همچنین پرورش دام و طیور را در دستور کار خود قرار داده و به دستگاه‌های ذی ربط از جمله جهاد کشاورزی، منابع طبیعی اعلام شده است حمایت‌های لازم را از تولید کنندگان بعمل آورند تا فعالیت این افراد به صورت قانونی انجام پذیرد.