رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: در بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی طی سال گذشته حدود ۱۵۳ هکتار مورد خلع ید و تصرف قرار گرفت.
رییس کل دادگستری، استاندار و مسئولان قضایی استان با حضور در گلزار شهدای قزوین، پس از ادای احترام به مقام شامخ آن‌ها با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان دیدار کردند.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در این دیدار گفت: دستگاه قضایی از نگاه شرع، منابع دینی، کلمات فقها و به ویژه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری جایگاه مشخصی دارد و ملجاء و پناهگاه مردم، محرومین و مستضعفان است.
وی افزود: مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت عملکرد دستگاه قضایی در کشور بیان داشته اند «دستگاه قضایی باید صد در صد انقلابی باشد» و در تفسیر این مطلب گفته اند «انقلابی گری بر خلاف نظر و تبلیغ برخی‌ها تندروی نیست بلکه انقلابگری به معنای عمل عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوزانه، منصفانه و قاطعانه است. »
وی در رابطه با عملکرد دستگاه قضایی استان قزوین گفت: در سال گذشته حدود ۳۲۰ هزار پرونده قضایی به محاکم استان وارد شده که در مقایسه با سال قبل برای اولین بار شاهد کاهش یک درصدی پرونده‌های ورودی بوده‌ایم.
رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: در ایام شیوع ویروس کرونا به حدود ۱۶۵۰ نفر از مددجویان استان مرخصی تعلق گرفت که با تدابیر قضایی صورت گرفته از این تعداد حدود ۵۵۰ نفر دیگر به زندان بازنگشتند و به این ترتیب شاهد کاهش جمعیت زندان‌های استان بودیم. علاوه بر این با حسن مدیریت صورت گرفته در زندان‌های استان حتی یک مورد ابتلا به کرونا نداشته ایم.
مقام ارشد قضایی استان قزوین در خصوص اراضی ملی گفت: در بحث حقوق بیت المال و تغییر کاربری اراضی منابع طبیعی نیز سال گذشته در مقایسه با سال ۹۷ با خلع ید‌های صورت گرفته، شاهد کاهش تصرفات منابع طبیعی در استان بودیم و در بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی طی سال گذشته حدود ۱۵۳ هکتار مورد خلع ید و تصرف قرار گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی افزود: امسال نیز در ۳ ماهه اول در مقایسه با سال گذشته شاهد کاهش تصرفات منابع طبیعی در استان بودیم که علت این کاهش، نوع برخورد‌های صورت گرفته در سال گذشته است.