رییس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ۳۴۱ هکتار از اراضی ملی و طبیعی خوزستان رفع تصرف شده است، گفت: ارزش ریالی این اراضی نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال است.

حجت الاسلام والمسلمین صادق مرادی در گفت‌وگو با میزان گفت: دستگاه قضایی در جهت صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال، کاملا جدی است و با حساسیت خاصی نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا می‌کند و انتظار ما این است، تمامی دستگاه‌های متولی نیز در اجرای وظایف قانونی خود قاطعانه عمل کنند.

رییس کل دادگستری خوزستان در ادامه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه ۳۴۱ هکتار از اراضی ملی و طبیعی خوزستان رفع تصرف شده است، گفت: ارزش ریالی این اراضی نزدیک به ۷۰ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به اینکه تعداد پرونده‌های تشکیل شده در حوزه تصرفات اراضی ملی، منابع طبیعی، محیط زیست، اراضی ساحلی و رودخانه ۳۳۴ مورد است، ادامه داد: در همین ارتباط ۱۵۱ پرونده در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز تشکیل شده است و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی تاکید داشت: صیانت از حقوق بیت المال صرفاً مختص دستگاه‌های مربوطه نیست، بلکه همه دستگاه ها، نهادها، گروه‌ها و آحاد جامعه باید به فراخور وظایف خود، در حفظ حقوق بیت المال، با مسئولیت پذیری اجتماعی ایفای نقش کنند و این یک وظیفه و تکلیف ملی است و همه باید در این راستا مشارکت داشته باشند.