رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی درخصوص رفع مشکلات و موانع تولید گفت: تاکنون مشکلات ۳۹ واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته و تا انتهای سال ۹۸ مشکلات ۲۶ واحد تولیدی مرتفع و از بیکار شدن ۲۶۰۰ نفر کارگر ممانعت به عمل آمده است.

علی اکبر گروسی در گفت‌وگو با میزان، با اعلام خبر رفع مشکلات ۲۶ واحد تولیدی در استان آذربایجان غربی بیان کرد: یکی از ماموریت‌ها و محور‌های اصلی و مهم دستگاه قضا در شرایط کنونی کشور حمایت از تولید و تلاش برای تحقق شعار جهش تولید است و در این رابطه بازدیدی از کارخانه گچ و آهک ارومیه به عمل آمد تا از نزدیک با مشکلات آن آشنا شویم.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: علت نامگذاری سال ۹۹ به سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، نشانگر اهتمام معظم له به امر تولید داخلی و رونق و نهایتاً جهش تولید است که در این راه تمام دستگاه‌های اداری کشور تکلیف دارند با نیرو و توان مضاعف تلاش کنند و نگذارند چرخه تولید کشور بایستد و کارخانه‌ای تعطیل و کارگری بیکار شود.

این مقام قضایی ادامه داد: تاکنون مشکلات ۳۹ واحد تولیدی در ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطرح شده است که به حول و قوه الهی با مداخله دادگستری کل استان و همکاری صمیمانه دیگر اعضاء ستاد توانسته ایم تا انتهای سال ۹۸ مشکلات ۲۶ واحد تولیدی را مرتفع و از بیکار شدن ۲۶۰۰ نفر کارگر ممانعت کنیم.

گروسی اظهار کرد: نمونه یکی از واحد‌های تولیدی بازگردانده شده به چرخه تولید کارخانه گچ و آهک ارومیه است که با بیش از نیم قرن سابقه فعالیت به سمت تعطیل شدن و بیکاری کارگران آن می‌رفت، اما با وساطت و مداخله ستاد نه تنها از تعطیلی کارخانه ممانعت به عمل آمد بلکه در ماه‌های اخیر کارخانه به سوددهی بسیار مطلوب رسید و حقوق کارگران که قریب به ۴ ماه عقب افتاده بود پرداخت و قسمتی از بدهی‌های شرکت نیز ایداع گردید.

رییس کل دادگستری آذربایجان غربی در پایان از مدیران واحد‌های تولیدی مشکل دار خواست تا با طرح مشکلات خود در ستاد پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از تعطیلی واحد‌های تولیدی خود و نهایت‌ها بیکاری کارکنانشان ممانعت نمایند.