با ورود دادگستری استان اردبیل، مشکل چندین ساله صدور سند مالکیت کارخانه سبلان خودرو «مایوان» رفع شد.

در راستای سیاست‌های کلان قوه‌قضاییه و منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری و رونق تولید و اشتغال، ناصر عتباتی رییس کل دادگستری استان اردبیل به همراه دادستان مرکز استان، معاون استاندار، رئیس و دادستان شهرستان نمین، مدیر کل منابع طبیعی استان، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان و مدیر کل امور اراضی از کارخانه سبلان خودرو «مایوان» بازدید به عمل آورد.

در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید، رییس کل دادگستری استان اردبیل پس از بررسی مسائل و مشکلات این واحد عظیم تولیدی گفت: یکی از بزرگترین مشکل این واحد صدور سند برای اراضی این شرکت بود که مشکل چندین ساله آن موجب تعلیق و وقفه در تولید و فعالیت این شرکت شده بود؛ لذا پس از بررسی و بحث و تبادل نظر مشکل صدور سند برای ۳۷ هکتار از اراضی این شرکت مرتفع گردید و اقدامات لازم برای صدور ۱۲ هکتار این شرکت نیز در دستور کار قرار گرفت که تا پس بررسی کارشناسی برای این اراضی نیز سند صادر شود.

وی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی یکی از بزرگترین واحد‌های تولیدی استان اردبیل و منطقه است، گفت: هم اکنون ۱۱۰ نفر در این در این واحد تولیدی مشغول فعالیت هستند که در صورت به راه افتادن تمام ظرفیت این کارخانه ۲۵۰ نفر دیگر نیز می‌توانند در این شرکت مشغول فعالیت باشند.

رییس کل دادگستری استان اردبیل در ادامه با گزارشی از عملکرد کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری دادگستری استان گفت: در سال ۹۸ به ۳۹ پرونده واحد‌های تولیدی صنعتی و گردشگری رسیدگی شده و امسال نیز به ۱۲ پرونده مهم در حوزه تولید و اشتغال رسیدگی شده و دستورات قضایی لازم برای رفع مشکلات آن صادر شده است.

رییس کل دادگستری استان اردبیل در پایان یادآور شد: دستگاه قضایی استان همواره و در راستای حمایت از رونق تولید و اشتغال از سرمایه‌گذاری مشروع و قانونی در استان حمایت می‌کند.

لازم به توضیح است کارخانه سبلان خودروی «مایوان» واقع در شهرک صنعتی ۲ نمین در حوزه تولید خودروی مینی بوس و اتوبوس فعالیت دارد.