رییس كل دادگستری استان فارس از رهایی دو محكوم به قصاص نفس با جلب رضايت اوليای دم و با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری ٢۴محکوم به قصاص در استان فارس از چوبه دار رهایی یافتند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی تصریح کرد: با تلاش وکوشش بی وقفه و مستمر دادستانی استهبان و اعضای شعبه زندان شورای حل اختلاف این شهرستان پس از وقوع قتل عمد که متهمان آن به قصاص نفس محکوم شده بودند و حکم قطعیت یافته بود، با بخشش و گذشت اولیای دم محکومین به قصاص از زندان آزاد شدند.

رییس کل دادگستری استان فارس افزود: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای تحقق اهداف و سیاست‌های کلان قوه قضاییه و گسترش فرهنگ سازی صلح و سازش با اهتمام اعضای شعبه زندان شورای حل اختلاف شهرستان استهبان، اولیاء دم مقتول از قصاص نفس صرف نظرکردند و قاتلان از چوبه دار رهایی و فرصت زندگی دوباره یافتند.

وی با قدردانی از تلاش اعضا و کارکنان شعب شورا‌های حل اختلاف استان فارس در جهت بسط وگسترش فرهنگ بخشش و مصالحه یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۴ نفر محکوم به قصاص، با تلاش شعب شورای حل اختلاف از چوبه دار رهایی یافتند.

مقام عالی قضایی استان فارس، تصریح کرد: تحقق این اقدام در کنار دیگر پرونده‌های مصالحه یکی دیگر از دستاورد‌های این نهاد بوده که حاصل تلاش بی دریغ اعضا و کارکنان شورا‌های حل اختلاف است.